Artykuł sponsorowany, Robotyka Mistrzami Świata! - zdjęcie, fotografia

Miło nam poinformować, iż w naszym regionie rusza Spice Gears Academy z robotyką LEGO, która tworzy szkolne drużyny robotyki. Oferta skierowana jest do najmłodszych. Dzieci w wieku 6-14 lat podczas zabawy mogą uczyć się programowania, czyli tzw. „zawodu przyszłości”.

Akademia Spice Gears Academy została założona przez stworzoną przed kilkoma laty w Kraśniku polską drużynę Spice Gears, która startuje w zawodach największej organizacji robotycznej FIRST. składa się z miłośników i pasjonatów robotyki, programowania, mechaniki, informatyki oraz elektroniki. Połączyli swoje zainteresowania z ambicją i tak powstał niezwykły projekt skierowany właśnie do najmłodszych. A jak zapowiadają jego twórcy – jest to dopiero początek, jeśli chodzi o edukację dzieci i młodzieży w temacie robotyki.

Warto nadmienić, iż dotychczas na wszelkiego rodzaju zajęciach roboty są zazwyczaj budowane na podstawie instrukcji. W akademii wygląda to zupełnie inaczej. W kilkuosobowej grupie powstaje kilka zupełnie różnych robotów, które mają identyczną funkcjonalność. Ważne jest także to, że każdy, kto należy do zespołu – tworzy w nim inną rolą: kapitana, programisty czy inżyniera.  Dzieciaki wspólnie tworzą proste konstrukcje robotów z klocków LEGO pod określoną tematykę.

- System edukacji, którym się posługujemy sprawdza się w wielu krajach na świecie. Drużyny SGA na zajęciach i później na turniejach rozwiązują problemy współczesnego świata. W poprzednim sezonie tematem było rozwiązanie problemu dostępu do wody pitnej – wspomina Dawid Pańkowski

Udział w zajęciach to nie tylko nauka matematyki, informatyki i technologii, ale ma także ogromny wpływ na rozwój emocjonalny małych uczestników. Mali uczestnicy uczą się kreatywnego myślenia, pracy zespołowej, podejmowania decyzji pod presją czasu i stosowania nieszablonowych rozważań. Zajęcia odbywają się regularnie. W przypadku indywidualnych spotkań podzielone zostały na kilka specjalizacji: lider drużyny, programowanie oraz projekt badawczy.

- W Spice Gears Academy bardzo ważna jest również umiejętność autoprezentacji, pracy w grupie czy wystąpień publicznych, co za tym idzie, przygotowujemy dzieci również pod kątem umiejętności miękkich – przyznaje Dawid Pańkowski.

W planach jest także organizowanie ogólnopolskich i międzyszkolnych turniejów. Będzie to świetna okazja do zbierania różnych doświadczeń od innych uczestników oraz nauka zdrowej rywalizacji.

- Zawody na każdym szczeblu to możliwość zebrania bezcennych doświadczeń, nawiązania kontaktów z innymi drużynami. Często drużyny obdarzają się sympatią mając na uwadze rozwój i wspólne dobro. Głównym założeniem organizacji jest "konkurowanie tylko na arenie" – dodaje Dawid Pańkowski.

Zgłoś się już dzisiaj na pierwsze bezpłatne zajęcia!

Liczba miejsc ze względu na jakość mocno ograniczona – drużynę szkolną tworzy 12 osób, decyduje kolejność zgłoszeń!

Spice Gears Academy Podlaskie

tel. 731 200 121

email: [email protected]

Zapisy pod adresem: sgacademy.pl/Podlaskie oraz na facebook.com/sgapodlaskie 

(BL)

Robotyka LEGO z Mistrzami Świata! komentarze opinie

  • gość 2019-06-01 01:40:53

    Programista już nie taki zawód przyszłości.
    Systemy komputerowe potrafią już same pisać programy, aczkolwiek nie w każdej dziedzinie.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama