Rodzinna niedziela, z której można wrócić z medalem

Kultura, Rodzinna niedziela której można wrócić medalem - zdjęcie, fotografia
LUT 12
godz: 13:00

Odznaczenia, medale, gwiazdy i ordery. Co oznaczają? Czym się różnią? Jak je zdobyć? Odpowiedzi na te i podobne pytania będzie można uzyskać w trakcie warsztatów edukacyjnych „I Ty też możesz dostać medal!”. Odbędą się już w najbliższą niedzielę w Muzeum Wojska w Białymstoku.

Podczas zajęć uczestnicy poznają historię i symbolikę odznak pułkowych oddziałów stacjonujących w Białymstoku w okresie międzywojennym: 42. pułku piechoty, 10. Pułku Ułanów Litewskich oraz 14. Dywizjonu Artylerii Konnej, a następnie – z koralików Hama – przygotowują własne emblematy. Każda z powstałych odznak po zajęciach staje się własnością autora.

Warsztaty w Muzeum Wojska są przygotowane w ramach cyklu „Rodzinna Niedziela”. Autorem scenariusza zajęć i animatorem jest Mateusz Budzyński. Wstęp płatny 5 zł od osoby. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia pracownicy Muzeum przjmują osobiście w kasie Muzeum (ul. J. Kilińskiego 7, Białystok, wtorek – niedziela, godz. 9:30-17:00) i telefonicznie (85 741 64 49).

Mateusz Budzyński jest absolwentem historii na Uniwersytecie w Białymstoku. Jako animator kultury pracuje od roku 2011. Jest autorem wielu programów edukacyjnych i przedsięwzięć interdyscyplinarnych adresowanych do dzieci i młodzieży.

(12 lutego 2017 roku, niedziela, godz. 13-14:30. Muzeum Wojska w Białymstoku, ul. Kilińskiego 7. Bilet 5 zł od osoby)

(Źródło: MW/ oprac. Kalina/ Foto: Szczepan Skibicki)

Rodzinna niedziela, z której można wrócić z medalem komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama