Wiadomości, Rozbudowa Szosy Supraskiej coraz bliżej - zdjęcie, fotografia

Mieszkańcy Białegostoku oraz Grabówki będą mieli do siebie lepsze połączenie drogowe. Szosa Supraska wkrótce powinna być rozbudowywana, ponieważ burmistrzowi Supraśla udało się zdobyć jeden z podstawowych, ale i najważniejszych dokumentów – decyzję środowiskową.

O tym jak ciężko jest dotrzeć do blisko położonej miejscowości przekonali się bardzo mocno zarówno mieszkańcy Supraśla, jak i Białegostoku. Dziś można już jechać po szerokiej, równej drodze z estakadą, choć zanim została ona oddana do użytku, mieszkańcy oraz osoby dojeżdżające do pracy w jednym z tych dwóch miast, przeżywali istny horror drogowy. Wiele miesięcy trzeba było poruszać się po placu budowy, z kilkoma obowiązkowymi postojami, gdzie ruch odbywał się wahadłowo, a bywało, że droga była całkowicie zamykana na czas niezbędnych prac przy estakadzie.

W każdym razie już te doświadczenia powinny uzmysłowić, że musi istnieć jakakolwiek inna droga, która pozwoli na łączność pomiędzy Supraślem a Białymstokiem. Taka droga jest, ale obecnie nie do końca wypełniająca to zadanie. Mówiło się o niej, jeszcze przed rozpoczęciem przebudowy głównej drogi od granic Białegostoku do Supraśla. Konkretnie to burmistrz widział potrzebę rozbudowy tak zwanej Szosy Supraskiej.

- Myślimy o dojeździe, o Szosie Supraskiej, aby po prostu skomunikować się. Musimy połączyć się Szosą Baranowicką z ulicą Leszczynową w Grabówce – mówił już ponad dwa lata temu Radosław Dobrowolski, burmistrz Supraśla.

Jest to ważny szlak drogowy także i z innego powodu. Bo to jest dojazd do przedszkola samorządowego, do którego rodzice i dzieci powinny dotrzeć drogą utwardzoną, znacznie bezpieczniejszą. Teraz inwestycja ta jest już bliższa realizacji, ponieważ Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska na początku października tego roku, wydał stosowną decyzję środowiskową, bez której nie można było myśleć o rozbudowie. To jednak tylko pół ważnego sukcesu. Przed władzami gminy jest bowiem zdobycie środków na tę inwestycję. Burmistrz Dobrowolski jeszcze na początku tego roku informował, że będzie się starał pozyskać pieniądze na ten cel, aby gmina nie zaciągała nowego kredytu.

- Myślimy również o utwardzeniu fragmentu ulicy Szosa Supraska w Grabówce. To jest dojazd do przedszkola samorządowego między Szosą Baranowicką, a ul. Leszczynową. Chcemy to jednak zrobić po zdobyciu środków, a nie z kredytu – mówił w styczniu tego roku Radosław Dobrowolski, burmistrz Supraśla.

Gdyby zamierzenia się powiodły, Szosa Supraska byłaby drugim szlakiem łączącym Białystok z Supraślem. I to nie mniej ważnym, ponieważ zdecydowana większość mieszkańców Grabówki dojeżdża codziennie do Białegostoku do pracy, a co niektórzy wcześniej odwożą dzieci do przedszkola. De facto to właśnie do Grabówki, ale i pobliskiego Sobolewa, białostoczanie przeprowadzali się, szukając spokoju i stając się przy okazji mieszkańcami gminy Supraśl.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska)

Rozbudowa Szosy Supraskiej coraz bliżej komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama