26°C bezchmurnie

Rozkład jazdy się zmienia, żeby lepiej skomunikować jedno! połączenie

Kiedy: 2018-01-15 , godzina: 00:00

Wiadomości, Rozkład jazdy zmienia żeby lepiej skomunikować jedno! połączenie - zdjęcie, fotografia

Od najbliższego poniedziałku, 15 stycznia 2018 roku, zmieniają się rozkłady jazdy trzech pociągów POLREGIO. Zmiana ma na celu poprawę skomunikowań pociągów na stacji Białystok. Poprawie ulegnie tylko jedno połączenie z jedenastu, które nie zostaną skomunikowane.

Przewozy Regionalne informują, że odpowiadając na wniosek Organizatora przewozów oraz interwencje pasażerów, od 15 stycznia 2018 roku wprowadzają modyfikację rozkładu jazdy w celu zapewnienia na stacji Białystok skomunikowania porannego pociągu relacji Kuźnica Białostocka – Białystok z pociągiem relacji Białystok – Szepietowo.

Od 15 stycznia br. pociąg z Kuźnicy Białostockiej będzie przyjeżdżał do Białegostoku na godz. 6:01, a pociąg do Szepietowa wyruszy o godz. 6:05. Aby to było możliwe, należało jednak o kilka minut przesunąć godzinę odjazdu pierwszego pociągu z Białegostoku do Suwałk, z godz. 4:56 na 4:49.

Z tym, że pozostałych dziesięć połączeń, które przy ostatniej zmianie nie były ze sobą skomunikowane, tak i pozostaną nieskomunikowane. Jak wskazywał już kilka tygodni temu wiceprezes Fundacji Nowe Spojrzenie – pasażerowie mogą odwracać się od kolei. Bo kiedy jeden pociąg odjeżdża, drugi za chwilę przyjeżdża. Powinno być dokładnie odwrotnie. Podróżni muszą mieć czas, aby wysiąść z pociągu i przejść do innego, który za chwilę odjedzie. W dziesięciu przypadkach połączeń to jednak nadal będzie niemożliwe. W efekcie pasażerowie będą musieli czekać na kolejny pociąg nawet po kilka godzin.

Poniżej zamieszczam listę 11 przypadków, w których uniemożliwiono pasażerom skorzystania ze skomunikowań. Każda pozycja zawiera w kolejności od lewej strony: stację początkową pociągu, godzinę przyjazdu pociągu na stację Białystok, stację docelową pociągu, na który skomunikowanie zostało utracone oraz godzinę jego odjazdu ze stacji Białystok.

Szepietowo p. 5:05, Suwałki o. 4:56

Kuźnica Białostocka p. 6:06, Szepietowo 6:04

Łapy p 13:01, Kuźnica Białostocka o. 12:27

Szepietowo p 15:33, Kuźnica Białostocka o. 15:23

Ełk p. 16:34, Kuźnica Białostocka o. 16:33

Szepietowo p. 16:45, Kuźnica Białostocka 16:33

Szepietowa p. 16:45, Grajewo 16:45

Czeremcha p. 17:19, Szepietowo o. 17:07

Szepietowo p 17:56, Czeremcha o 17:40

Ełk p. 18:12, Czeremcha o. 17:40

Kuźnica Białostocka p 18:51 Szepietowo o. 18:45” – przedstawiał swoje spostrzeżenia Piotr Figiel, wiceprezes Fundacji Nowe Spojrzenie.

Z tej listy, jak podawaliśmy wyżej, skomunikowany zostanie wyłącznie jeden przypadek – pociąg z Kuźnicy Białostockiej oraz pociąg do Szepietowa – przyjedzie i odjedzie w taki sposób, że podróżni zdążą przejść po peronach.

Pasażerowie proszeni są o zapoznanie się z rozkładem jazdy pociągów przed planowaną podróżą. Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych, pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz w wyszukiwarce internetowej m.in. na stronach internetowych: polregio.pl, e-podróżnik.pl, koleo.pl i portalpasazera.pl 

Pasażerowie, którzy są zarejestrowani w Komunikatorze iSMS, otrzymają na swoje urządzenia mobilne nowe rozkłady jazdy pociągów na interesujących ich trasach. Bezpłatna aplikacja jest dostępna na stronie: www.isms.pl/komunikator.

(Źródło: PR/ oprac. ASM/ Foto: BI-Foto)


Rozkład jazdy się zmienia, żeby lepiej skomunikować jedno! połączenie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl