Rozpoczął się nabór wniosków o Nagrodę Artystyczną Prezydenta Białegostoku

Kultura, Rozpoczął nabór wniosków Nagrodę Artystyczną Prezydenta Białegostoku - zdjęcie, fotografia

Do końca grudnia można składać wnioski o przyznanie Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Białegostoku za osiągnięcia w dziedzinie tworzenia i upowszechniania kultury w 2019 roku. Przed nami kolejna, 27. edycja nagrody przyznawanej twórcom i animatorom życia kulturalnego. Laureatów poznamy wiosną przyszłego roku.

Nagroda Artystyczna Prezydenta Miasta Białegostoku – za osiągnięcia w dziedzinie tworzenia i upowszechniania kultury – przyznawana jest twórcom i animatorom życia kulturalnego, których działalność w znaczący sposób przyczynia się do wzbogacenia życia kulturalnego Białegostoku, poszerzenia oferty kulturalnej oraz do promocji miasta w kraju i za granicą.

Nagroda jest przyznawana w kategoriach:

- artystycznej – za dokonania twórcze w następujących dziedzinach sztuki: film, fotografika, muzyka, plastyka, taniec, teatr;

- organizatorskiej – za pomysły i organizację wydarzeń kulturalnych w mieście;

- ochrony dziedzictwa – za działania na rzecz ochrony, popularyzacji i dokumentowania zabytków miasta oraz upowszechniania wiedzy o dziedzictwie kulturowym;

- upowszechniania kultury i edukacji kulturalnej – za działania na rzecz upowszechniania kultury i edukacji kulturalnej w mieście, we wszystkich dziedzinach sztuki.

Wnioski o przyznanie nagrody mogą składać: dotychczasowi laureaci Nagrody Artystycznej, stowarzyszenia twórcze i kulturalne, instytucje kultury, jednostki oświatowe, redakcje środków masowego przekazu, inne podmioty prowadzące działalność kulturalną, organy administracji publicznej oraz mieszkańcy województwa podlaskiego.

Wnioski – zgłoszenia (w kopercie z dopiskiem „Nagroda Artystyczna”) należy kierować na adres: Departament Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Białymstoku, ul. Słonimska 8, 15-950 Białystok lub składać w Departamencie Kultury, Promocji i Sportu UM przy ul. Słonimskiej 8 (pok. 205) do 31 grudnia 2019 r. Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu: 85 869 6364 i 85 869 6368 oraz znaleźć w zakładce Kultura.

Przypominamy, że laureatami Nagrody Artystycznej za 2018 rok zostali:

Adam Woronowicz – nagroda za całokształt dotychczasowej działalności w dziedzinie filmu i teatru

Fundacja Teatr PAPAHEMA – nagroda za dotychczasowe dokonania artystyczne w dziedzinie teatru ze szczególnym uwzględnieniem spektaklu „Proces. Rekonstrukcja”

Andrzej Kalinowski – nagroda za organizację Festiwalu Literackiego „Na pograniczu kultur”

Wiesław Wróbel – nagroda za całokształt dotychczasowej działalności na rzecz popularyzacji dziedzictwa kulturowego

(Źródło: bialystok.pl/ oprac. ASM/ Foto: BI-Foto)

Rozpoczął się nabór wniosków o Nagrodę Artystyczną Prezydenta Białegostoku komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama