Wiadomości, Rozpoczyna Misja Wschód - zdjęcie, fotografia

Kilkuset rekonstruktorów i odtwórców historycznych z kraju i zagranicy, przejażdżki pojazdami militarnymi, pokazy dynamiczne, rekonstrukcje – tego nie zabraknie w tym roku. Tradycyjnie rozpoczęcie pikniku (1 czerwca) miało miejsce w Białymstoku, gdzie zorganizowano pokaz militarny na Rynku Kościuszki oraz paradę pojazdów militarnych.

Parada rozpoczęła się o godzinie 17.00 pod Muzeum Wojska przy ulicy J. Kilińskiego i już po około godzinie dotarła do Ogrodniczek. W trakcie tego wydarzenia widzieli między innymi jeden z niewielu zachowanych i wyprodukowanych – trzyosiowy jeep willys czy Forda GPA – pływający samochód osobowo-terenowy konstrukcji amerykańskiej, z okresu II wojny światowej.

Spotkanie w Ogrodniczkach zaczyna się dziś. Potrwa dwa dni (2 i 3 czerwca) i wypełni je prezentacja służb mundurowych, pokazy współczesnych oraz historycznych oddziałów militarnych, historyczne dioramy obejmujące różne epoki, rekonstrukcja potyczki z 1944 r. (niedziela), spotkania z ciekawymi gośćmi. Piknik to także możliwość zobaczenia ciężkiego współczesnego sprzętu wojskowego, m.in. armatohaubicy Krab wraz z wozem dowodzenia oraz półgąsienicowego half tracka Sd.Kfz.

Organizatorami Podlaskiego Pikniku Militarnego „Misja Wschód” są: Stowarzyszenie „Czemu by nie”, Miasto Białystok, Muzeum Wojska w Białymstoku oraz Gmina Supraśl. Rok temu wzięło w nim udział około 45 tysięcy osób. 

Szczegółowy program znajduje się na stronie www.piknikmilitarny.pl

(Źródło: wrotapodlasia.pl/ oprac. ASM/ Foto: BI-Foto)

Rozpoczyna się Misja Wschód komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama