Wiadomości, Ruszają prace związane uporządkowaniem stawu Mickiewicza - zdjęcie, fotografia

Teren wokół stawu przy ul. A. Mickiewicza wkrótce może zmienić oblicze. Docelowo powstać ma tam atrakcyjne miejsce do rekreacji. Miasto Białystok ogłosiło przetarg na przebudowę stawu i zagospodarowanie terenu wokół zbiornika. Całość ma być gotowa w połowie przyszłego roku.

O uporządkowaniu stawów przy ulicy Mickiewicza mówi się w zasadzie już od kilku at. Temat był wielokrotnie podnoszony w interpelacjach białostockich radnych, jak też i przez samych mieszkańców, którzy występowali z pomysłami i wnioskami na zagospodarowanie, ale przede wszystkim uporządkowanie tego miejsca. Stawy przy Mickiewicza bowiem już od dłuższego czasu nie zachęcają do tego, by spędzić nad nimi czas. Porośnięte zielskiem, także od środka są obecnie mało atrakcyjnym miejscem do rekreacji. Choć z drugiej strony, jest to swoista enklawa zieleni niemal w ścisłym centrum Białegostoku.

Dopiero teraz Miasto Białystok przystępuje do uporządkowania tego miejsca. Inwestycja ma się zacząć od przeprowadzenia prac przygotowawczych i odwodnieniowych. Później zostaną uporządkowane i umocnione brzegi oraz dno stawu, przebudowana będzie infrastruktura techniczna. Ma tam powstać m.in. kładka nad rowem, pomosty dla wędkarzy, schodki gruntowe na północnym brzegu. Na wodzie pojawią się pływające wyspy ptasie filtrujące wodę, a obok stawu stanie wieża dla nietoperzy i ptaków. W tych wieżach będą mogły zamieszkać między innymi jerzyki, które wrócą z ciepłych krajów do naszego miasta już za kilka miesięcy. Będą również wytyczone nowe ścieżki, miejsce do wypoczynku z oświetleniem i ławkami. Zostanie posadzona zieleń, wybudowane zostaną budki dla wiewiórek, jeży i ptaków.

Dzięki planowanej przebudowie ten teren zamieni się w kolejne atrakcyjne miejsce do wypoczynku w Białymstoku. Jednocześnie chcemy, aby okolice stawu stały się bezpieczną enklawą dla zwierząt żyjących w naszym mieście – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

To wszystko obejmuje ogłoszenie przetargowe, które pojawiło się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku kilka dni temu. Firmy zainteresowane realizacją zamówienia mogą składać oferty do 25 października w sekretariacie Departamentu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Bitwy Białostockiej 2/2. Wszystkie prace związane z przebudową stawu i przyległego terenu mają się skończyć w połowie 2020 roku.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. ASM)

Ruszają prace związane z uporządkowaniem stawu przy Mickiewicza komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama