8°C słabe opady deszczu

Ruszył montaż kolejnych stacji BiKeR-a

Wiadomości, Ruszył montaż kolejnych stacji BiKeR - zdjęcie, fotografiaPierwsze stojaki pojawiły się już przy planowanych stacjach „Składowa/Pogodna” oraz „Wiadukt”. Następny punkt montażu stacji BiKeRa, to „Kampus Uniwersytecki”.

Zgodnie z harmonogramem, codziennie płyty ze stojakami będą pojawiać się w 3-4 miejscach. Po zakończeniu tej części prac, technicy rozpoczną instalację terminali i części elektronicznych. Cały proces rozbudowy systemu BiKeR, łącznie z dostarczeniem i rozwiezieniem między stacjami 150 nowych rowerów, powinien zakończyć się do końca maja.

Na przestrzeni najbliższych tygodni sieć wypożyczalni BiKeR zostanie rozbudowana o 15 nowych lokalizacji i 150 rowerów. 19 maja pracownicy operatora BiKeR, firmy Nextbike Polska, rozpoczęli montaż pierwszych stacji, których umiejscowienie wybrano w głosowaniu internetowym na początku tego roku. W pierwszej kolejności montowane będą płyty ze stojakami, a następnie terminale i elektronika. Ostatni etap to uzupełnienie floty rowerowej. Planowany termin uruchomienia nowych stacji to 1 czerwca tego roku, więc już za mniej, niż dwa tygodnie.

- Dzięki jasnym deklaracjom ze strony miasta, już na początku roku było pewne, że system BiKeR w sezonie 2015 znacznie rozszerzy swój zasięg. O tym, że jest taka potrzeba, świadczy zarówno zawrotna liczba osób, które wzięły udział w głosowaniu na nowe lokalizacje, jak i bieżące zainteresowanie rowerami miejskimi. Od początku sezonu odnotowaliśmy już ponad 95 tysięcy, a w sumie prawie 450 tysięcy wypożyczeń od startu systemu w ubiegłym roku – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska – Jestem przekonany, że po zakończeniu rozbudowy do korzystania z rowerów uda się zachęcić kolejne tysiące białostoczan i wspólnie jeszcze wyśrubujemy te wyniki – dodaje.

Do 1 czerwca staną następujące stacje: Składowa/Pogodna, Starosielce/Wrocławska, Armii Krajowej, Nowosielska/Francuska, Kampus Uniwersytecki, Wiadukt, Plażowa, Mickiewicza/Podleśna, Produkcyjna/Strażacka, Wasilkowska/rondo, Baranowicka/Zaścianki, Podleśna/Filharmonia, Lipowa/Nowy Świat, Stadion Miejski oraz Ciołkowskiego/Baranowicka. Po ich uruchomieniu, użytkownicy będą mieli do dyspozycji 46 stacji i 460 rowerów, a BiKeR stanie się trzecim największym systemem rowerów miejskich w Polsce – po Warszawie i Wrocławiu.

W momencie inauguracji rowerów publicznych w Białymstoku (31.05.2014) na infrastrukturę BiKeR składało się 30 stacji i 300 rowerów. Pod koniec kwietnia tego roku, sieć wypożyczalni rozszerzyła się poza granice miasta i dotarła do Choroszczy.

Tamtejsza stacja jest 31. lokalizacją białostockiego roweru publicznego. Tym samym BiKeR stał się pierwszym aglomeracyjnym systemem rowerów publicznych w Polsce.

(Źródło: wrotapodlasia.pl/ Cezarion/ Foto: ASM)


Ruszył montaż kolejnych stacji BiKeR-a komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl