5°C bezchmurnie

Ruszyła najnowsza edycja Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu

Wiadomości, Ruszyła najnowsza edycja Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu - zdjęcie, fotografia

Wraz z początkiem listopada rusza VI już edycja Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu, realizowanej przez Klub Jagielloński przy wsparciu Fundacji PKO Banku Polskiego. Jest to projekt adresowany do grup szkolnych i pozaszkolnych zrzeszających młodzież w wieku ponadgimnazjalnym.

Akademia stawia sobie za cel przybliżenie uczniom zasad funkcjonowania systemu parlamentarnego i samorządowego, stąd warsztaty polegające na symulacji obrad Parlamentu oraz Rady Miasta. Uczestnicy projektu wcielają się w polityków, włodarzy miasta oraz przedstawicieli mediów, walcząc o społeczne interesy.

Ostatnim etapem Akademii jest wymyślenie i zrealizowanie autorskiego projektu społecznego, będącego przepustką na Wielki Finał ANP, który będzie miał miejsce 8 czerwca 2018 r. w Warszawie. Absolwenci VI edycji spotkają się tam z rówieśnikami z całej Polski, wezmą udział w spotkaniach z ciekawymi gośćmi, a przede wszystkim zawalczą o Nagrodę Ekspertów dla najlepszego projektu społecznego.

W województwie podlaskim w ANP udział bierze średnio 300 uczniów z 10 szkół ponadgimnazjalnych (w tym 5 z Białegostoku) co odpowiada. W najbliższym tygodniu udział w warsztatach wezmą uczniowie z 3 szkół, które po raz trzeci włączają się do udziału w projekcie:

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku, ul. Antoniuk Fabryczny 1, (termin: 6 i 13 listopada 2017 r. w godz. 10.45 - 14.45)

I Liceum Ogólnokształcące w Łapach, ul. Bohaterów Westerplatte 10, (termin: 7 - 8 listopada 2017 r. w godz. 8.00 - 12.00)

Liceum Ogólnokształcące w Mońkach, ul. Tysiąclecia 15, (termin: 9-10 listopada 2017 r. w godz. 8.00 - 12.00)

Co roku w Akademii uczestniczy ponad 130 szkół i 2500 uczniów z całej Polski, zdobywając nie tylko wiedzę z zakresu funkcjonowania organów państwa i mechanizmów rządzących życiem społecznym i politycznym, ale także umiejętności tworzenia projektów i wykorzystywania narzędzi partycypacji społecznej.

- Do wzięcia udziału zapraszamy chętne szkoły, nauczycieli, uczniów oraz grupy pozaszkolne. Mile widziani są także wolontariusze chcący prowadzić zajęcia z młodzieżą. Chęć wzięcia udziału oraz wszelkie pytania można przesyłać na adres anp(at)kj.org.pl, bądź bezpośrednio do koordynatora województwa, którym jest: Justyna Frankowska, tel. 796 697 792, e-mail: fabrykakreatywnoscijf(at)gmail.com zachęcają organizatorzy.

Zapraszamy także do odwiedzenia strony www.anp.kj.org.pl, gdzie można dowiedzieć się więcej na temat projektu.

(BL)

Ruszyła najnowsza edycja Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl