Wiadomości, dodatkowe pieniądze lekcje szkole aktywizację bezrobotnych - zdjęcie, fotografia

146 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jabłonce Kościelnej może liczyć na dodatkowe zajęcia, a 10 osób z gminy Korycin na pomoc w znalezieniu pracy. Zarząd Województwa przyznał na ostatnim (14 sierpnia) posiedzeniu dotacje na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Dla uczniów szkoły podstawowej w Jabłonce Kościelnej (w gminie Wysokie Mazowieckie) zostaną zorganizowane zajęcia wyrównawcze, koła zainteresowań, wyjazdy edukacyjne. Prowadzone będą również dodatkowe zajęcia pozwalające na rozwój zainteresowań i kompetencji kluczowych, m.in. w zakresie technologii informacyjnej, matematyki i przyrody, języków obcych.

Co ważne, w szkole zastosowane zostanie nauczanie eksperymentalne i innowacyjne, a uczniowie – przed wyborem ścieżki zawodowej – skorzystają z pomocy doradcy zawodowego. Podjęte działania mają zapewnić uczniom z Jabłonki Kościelnej lepszą naukę i wyrównać ich szanse w stosunku do rówieśników z większych miast.

Wartość tego projektu wynosi blisko 213 tys. zł, dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego to 202 tys. zł. Nabór został przeprowadzony w ramach Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Brama na Podlasie”.

Z kolei w gminie Korycin, w ramach LGD „Fundusz Biebrzański”, 10 osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym skorzysta ze wsparcia, mającego na celu aktywizację społeczną i zawodową. Dla każdej z nich zostanie określona indywidualna ścieżka rozwoju. Projekt jest wart 231 tys. zł, dotacja z RPOWP pokryje 219 tys. zł.

(Źródło i foto: wrotapodlasia.pl/ oprac. Kalina)

Są dodatkowe pieniądze na lekcje w szkole i na aktywizację bezrobotnych komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama