19°C bezchmurnie

Sabina Baral gościem najbliższej środy literackiej

Kiedy: 2018-03-14 , godzina: 17:00 | Gdzie: Książnica Podlaska, ul. M. Skłodowskiej-Curie 14 A

Kultura, Sabina Baral gościem najbliższej środy literackiej - zdjęcie, fotografia

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na spotkanie autorskie w ramach cyklu „Środy Literackie”. 14 marca o godz. 17.00 z Czytelnikami spotka się Sabina Baral, autorka książki „Zapiski z wygnania”, w której opisuje wydarzenia z marca 1968 roku, kiedy to opuściła Polskę w wyniku kampanii antysemickiej. Przymusowa emigracja opisana została oczami młodej dziewczyny.

Na podstawie książki Sabiny Baral, powstaje spektakl, w reżyserii Magdy Umer, w wykonaniu Krystyny Jandy. Premiera odbyła się w miniony piątek, 9 marca, w Teatrze Polonia w Warszawie.

W Białymstoku natomiast będzie można spotkać się osobiście z autorką książki. Wydarzenie jest zaplanowane w ramach cyklu Środy Literackie organizowane przez Książnicę Podlaską. Spotkanie z Sabiną Baral poprowadzi Bogdan Białek.

Sabina Baral – emigrantka marca 1968. Urodziła się we Wrocławiu. Studiowała elektronikę, matematykę i biznes, wykładała historię architektury i design. Jest poliglotką i podróżniczką. Mieszka w San Francisco.

Bogdan Białek – redaktor naczelny magazynu psychologicznego „Charaktery”, prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego. Inicjator i organizator spotkań na temat relacji polsko-żydowskich.

Spotkanie autorskie z Sabiną Baral odbędzie się 14 marca 2018 r., o godz. 17.00 w budynku głównym Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 A, VI piętro. Wstęp wolny.

(Źródło: KP/ oprac. Kalina/ Foto: Renata Zawadzka)

Sabina Baral gościem najbliższej środy literackiej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl