Motoryzacja, Samochody najwyższej półki sprzedają Białymstoku Dealer zadowolony wyników - zdjęcie, fotografia

Gdy ulicą przejeżdża któryś z modeli McLarena, nie brakuje oglądających się za nim kierowców i przechodniów. To auta nie dla każdego. Po pierwsze: drogie. Po drugie: trzeba być prawdziwym motoryzacyjnym pasjonatem, by chcieć wzbogacić swój garaż takim pojazdem. Bo ani nie będzie on funkcjonalny, ani nie pokaże wszystkich swoich możliwości na lokalnych drogach. Ale są tacy, co kupują supersamochody brytyjskiej marki. Tu u nas - w Podlaskiem. Przyznaje to firma Auto Fus Group, działająca w stolicy województwa od połowy ubiegłego roku. Warszawski dealer podkreśla, że nie żałuje wejścia na tutejszy rynek.

Do portfolio marek oferowanych przez Auto Fus Group McLaren dołączył w czerwcu tego roku. A właściwie wtedy miało miejsce uroczyste otwarcie salonu w Warszawie. Wydarzenie to zbiegło się z premierą nowego modelu brytyjskiej marki - McLarena GT. Polska była wówczas trzecim krajem w Europie, w którym na żywo można było podziwiać ten supersamochód (to powszechnie używane określenie aut ze stajni w Woking - miasto, gdzie znajduje się fabryka położone jest w  hrabstwie Surrey, na południe od Londynu) albo po prostu samochód sportowy, jak kto woli.

W tym czasie salon BMW i Jeepa, prowadzony przez warszawskiego dealera, działał w Białymstoku od roku. Z tym że od początku jego przedstawiciele podkreślali, że to co oferowane jest w stolicy, na życzenie klienta można kupić i w stolicy województwa podlaskiego. Tym samym, w razie zainteresowania, tu na miejscu zorganizowane zostanie spotkanie z osobą odpowiedzialną za markę Rolls-Royce czy właśnie McLaren.

Doskonale wiemy, że czas jest bardzo cenny dla wielu naszych klientów. Jako Auto Fus Group jesteśmy jedynym przedstawicielem McLaren Automotive w Polsce. Zgodnie z przyjętą zasadą, że wszystkie nasze marki są dostępne w każdej lokalizacji, w której działamy, zainteresowanych kupnem McLarena prosimy o kontakt z salonem Auto Fus Group w Białymstoku. Na pewno nie pozostanie bez odpowiedzi - zapewnia w rozmowie z naszą redakcją Tomasz Fus, współwłaściciel firmy.

I dodaje, że entuzjaści supersamochodów i samochodów sportowych mieszkają w całej Polsce, również na Podlasiu.

Mamy z nimi kontakt i są tacy, którzy w swoim garażu posiadają już McLarena. Ilu? Nie ujawniamy liczby sprzedanych egzemplarzy ani w Polsce, ani w Białymstoku. Mogę jednak powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni z wyników - przyznaje.

Zapewnia, że od momentu, w którym podjęta została decyzja o wejściu do Białegostoku, właściciele Auto Fus Group nie żałowali jej ani przez sekundę.

Na pewno wyzwaniem było przejęcie biznesu (od Auto-Breczko - red.) zamiast budowania od podstaw według swoich założeń, ale po kilkunastu miesiącach czujemy się tu tak swobodnie, jak na warszawskim rynku. Zbudowaliśmy relacje z klientami, mamy zaufany i sprawdzony zespół i dobre wyniki sprzedaży - mówi Tomasz Fus.

Opowiada, że kupno białostockiego salonu zostało poprzedzone badaniami lokalnego rynku. Pokazało ono potencjał, który z perspektywy Warszawy nie zawsze jest łatwo dostrzec.

My już wiemy, że na Podlasiu jest wielu odnoszących sukcesy przedsiębiorców, działają firmy z ofertą unikalną na skalę Europy. Są zatem osoby, które w nagrodę za swój sukces i ciężką pracę mogą sobie pozwolić na luksus posiadania samochodów z najwyższej półki - ocenia. - Jednak, co chciałbym podkreślić, jesteśmy w Białymstoku również po to, aby obsługiwać klientów zainteresowanych samochodami premium takimi, jak BMW czy Jeep. Już wkrótce powiększymy to portfolio o kolejną markę.

Wracając do McLarena... Bazowe ceny modeli tej marki zaczynają się od około miliona złotych brutto. Oczywiście McLarena można personalizować na wiele różnych sposobów i od tego zależy jego ostateczna cena. W ofercie dealera są różne instrumenty finansowe wspierające zakup wymarzonego McLarena. Ktoś zainteresowany? My, będąc w salonie w Warszawie na zaproszenie rodziny Fus, przynajmniej nacieszyliśmy oczy.

(Piotr Walczak)

Samochody z najwyższej półki sprzedają się w Białymstoku? Dealer zadowolony z wyników komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama