Wiadomości, Ścieżka edukacyjna Lesie Turczyńskim - zdjęcie, fotografia
  • Ścieżka edukacyjna w Lesie Turczyńskim
  • Ścieżka edukacyjna w Lesie Turczyńskim1
  • Ścieżka edukacyjna w Lesie Turczyńskim2Nadleśnictwo Dojlidy ze Stowarzyszeniem „Okolica” w Białymstoku, zapraszają na nowo powstałą ścieżkę edukacyjną w Lesie Turczyńskim.

Las Turczyński znajduje się na terenie gminy Choroszcz, na obrzeżach osiedla Nowe Miasto, Kleosina i Turczyna. Ten ciekawy przyrodniczo obszar, w zasadzie jest jedyną w okolicy zieloną przestrzenią, a tym samym miejscem wypoczynku mieszkańców pobliskich zurbanizowanych osiedli.

Na trasie nowej ścieżki edukacyjnej, powstałej z inicjatywy Stowarzyszenia „Okolica" umiejscowiono: dwa totemy, hotel dla owadów i kosze na śmieci. Pierwszy totem, z elementami ruchomymi, przedstawia najciekawsze gatunki zwierząt i roślin, występujące w Lesie Turczyńskim, wraz z ich wzajemnymi powiązaniami. Tematyką drugiego totemu są mieszkańcy hotelu dla owadów. W tym miejscu można na bieżąco dokonać obserwacji owadów, a informacje o nich i ich zwyczajach znaleźć na usytuowanym w pobliżu totemie.Ścieżka została zrealizowana w ramach inicjatywy „Edukacja ekologiczna i ochrona zasobów przyrodniczych – aktywizacja mieszkańców okolic Lasu Turczyńskiego" stanowiącej część projektu Polskiego Stowarzyszenia Doradczego i Konsultingowego pn. „Eko inicjatywy: działamy i chronimy" finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

(Źródło i foto: bialystok.lasy.gov.pl/ oprac. Cezarion)

Reklama

Ścieżka edukacyjna w Lesie Turczyńskim komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama