Polityka, Senacka obrachunkowa - zdjęcie, fotografia

Dzisiaj, zgodnie z obietnicą, sprawdzimy jak twitter zareagował na zamieszanie związane z rozpoczęciem obrad Senatu X kadencji. Jak wiemy, do końca nie wiadomo było, czy któryś z senatorów "złamie się" i dołączy do "większości mniejszościowej" PiS.

O ile w sejmie poszło łatwo, szybko i nawet przyjemnie, o tyle w senacie była wielka niewiadoma. Przekabacili? Nie przekabacili? Zachorują? Nie zachorują? Dogadają się? Nie dogadają się?

:Wirtualne rachunki rozgrzewały media. Koniec końców okazało się, że swojego marszałka mają ławy opozycyjne. Stosunkiem głosów 51 do 48 przy jednym wstrzymującym się, w głosowaniu imiennymi  "przeszedł" profesor Tomasz Grodzki z KO - lekarz, minister zdrowia w gabinecie cieni PO.

Nie będziemy dywagować czy to lepiej czy gorzej dla demokracji i jakości prac parlamentu, ale wynik trzeba wziąć na klatę i funkcjonować w układzie, który obecnie obowiązuje. Na pewno będzie to test sprawności obecnej władzy. Zobaczmy zatem, jak pod hashtagiem #senat komentowano wczorajsze wydarzenia.

Miron64 ostro komentuje pierwsze wystąpienie marszałka Grodzkiego: Właśnie wysłuchałem wystąpienia nowego marszałka senatu profesora #Grodzkiego. To megaloman, narcyz, z ego większym od Kilimandżaro. Czyli przejawia typowe cechy "elyty". Źle to wróży. Poza tym już zapowiada, że senat będzie wchodził w buty sejmu. Nie ufam takim ludziom.

Wiktor Świetlik, do niedawna rednacz Radiowej Trójki pisze: Wygląda na to, że będzie Izba Strajku Włoskiego.

Mikołąj Wróbelek, z pewnością po stronie opozycji tweetuje: W TVPiS rozpoczęło się tłumaczenie jak to #Senat nie jest ważny i nie ma znaczenia.

Magda Dropek uzupełnia, cytując fragment inauguracyjnego występu marszałka: Różnorodność jest siłą tego narodu, bo różnorodność jest kreatywnością - prof. Grodzki, nowy marszałek senatu.

Wojciech Biedroń wpisał: Mam nadzieję, że PiS wyciągnie wnioski i konsekwencje po tej symbolicznej klęsce senackiej. To będzie zupełnie inny parlament.

Gutab komentuje pierwszą, kontrowersyjną zapowiedź nowego marszałka: Koniec totalnej opozycji? Zaczyna się brudna wojna: marszałek senatu zapowiada wizytę w USA, żeby podziękować amerykańskim senatorom, "którzy wyrażali zaniepokojenie sytuacją w polskim TK i stawali w obronie naruszanej w Polsce praworządności". Będzie ulica i zagranica hard level.

Publicysta Rafał Ziemkiewicz skomentował w swoim stylu wybór Michała Kamińskiego z PO na stanowisko wicemarszałka senatu: Misiu Kamiński jako wicemarszałek Senatu to milowy krok ku odebraniu powagi i szacunku tej izbie.

Na tym na dziś poprzestaniemy, jesteśmy ciekawi Waszego zdania, a jutro weźmiemy się za twitterowe komentarze dotyczące pierwszych happeningów, które miały miejsce podczas inauguracji.

(Włóczykij/ Foto: Flickr.com/ Senat RP)

 

Senacka izba obrachunkowa komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama