17°C bezchmurnie

Seniorzy MOSP wylewają poty na treningach przed debiutem w IV lidze

Na obiektach przy ulicy Świętokrzyskiej młodzi piłkarze MOSP rozpoczęli przygotowania do historycznego sezonu 2018/2019, w którym wystąpią po raz pierwszy w rozgrywkach podlaskiej IV ligi. Wiadomo już, że piłkarze drużyny seniorskiej podchodzą do tych rozgrywek bardzo ambicjonalnie.

Jak już informowaliśmy na naszych łamach, uchwałą Podlaskiego Związku Piłki Nożnej klub dostał szansę grania od piątego poziomu rozgrywek piłkarskich w kraju bez potrzeby startowania od A klasy, czyli de facto VI ligi.

W pierwszych zajęciach uczestniczyło 20 piłkarzy, w zdecydowanej większości wychowankowie klubu, którzy w ostatnim sezonie brali udział w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów.

- Budujemy zespół oparty na wychowankach, chłopakach z Białegostoku i okolic. Co nie oznacza, że nie szukamy wzmocnień. Czeka nas bardzo trudny sezon. Liczymy na to, że nasi piłkarze szybko przestawią się z tak zwanego „grania juniorskiego” na seniorską piłkę. Naszym celem jest utrzymanie się w lidze. W najbliższych dniach okaże się czy do drużyny dołączy jeden z bardzo doświadczonych zawodników, wychowanek klubu. Nazwiska, póki co, nie zdradzę. Chcemy, żeby przejął jedną z drużyn młodzieżowych w naszym ośrodku i przy okazji pomógł drużynie w pierwszym bardzo trudnym sezonie. Jesteśmy blisko porozumienia – wyjaśnia Maciej Kudrycki trener koordynator Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego w Białymstoku.

W najbliższych dniach piłkarze MOSP rozegrają serię sparingów, w których będą testowani nowi zawodnicy. Pierwszy sparing rozegrają z drużyną KP Wasilków i to właśnie z tą ekipą przyjdzie się zmierzyć ambitnym białostoczanom w pierwszej kolejce rozgrywek IV ligi. Mecz odbędzie się w sobotę, 11 sierpnia, na stadionie przy ul. Świętokrzyskiej.

Miejski Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego to największy i najbardziej utytułowany klub szkolący piłkarską młodzież. Istnieje w Białymstoku od ponad 20 lat, ale dotąd nie posiadał drużyn seniorskich, które grałyby w rozgrywkach ligowych. Kibiców zapraszamy zatem 11 sierpnia na boiska na debiutancki mecz. Po raz pierwszy będzie można zobaczyć klubowe stroje i barwy, ale przede wszystkim ocenić przygotowanie młodych piłkarzy do potyczek czwartoligowych.

(Bernard Tymiński/ Foto: MOSP Białystok)


Seniorzy MOSP wylewają poty na treningach przed debiutem w IV lidze komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl