17°C bezchmurnie

Seniorzy przeszkoleni, będą bezpieczniejsi na drodze

Wiadomości, Seniorzy przeszkoleni będą bezpieczniejsi drodze - zdjęcie, fotografia

W miniony wtorek (7 sierpnia), w Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha, odbyło się spotkanie „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”. W Białymstoku kilkudziesięciu pieszych i rowerzystów w wieku 60+ wzięło udział w wykładach policjantów i ekspertów ruchu drogowego. Odbyły się też przeglądy techniczne rowerów.

Zajęcia poprowadzili białostoccy policjanci i eksperci ruchu drogowego. Rozmawiali z uczestnikami spotkania o zagrożeniach na drodze. Przedstawili też sposoby, jak tych zagrożeń unikać. Przypominali o zasadzie ograniczonego zaufania do innych użytkowników drogi. Odwoływali się do bogatego doświadczenia życiowego osób starszych, które może zapewnić im większe bezpieczeństwo. Przywołane zostały również statystyki dotyczące wypadków na drogach z udziałem pieszych i rowerzystów. Seniorzy obejrzeli instruktażowe filmy prezentujące właściwe postawy na drodze i kulturę ruchu drogowego. Był też czas na zadawanie pytań. 

Dzisiejsza obecność tak wielu seniorów w Centrum Aktywności Społecznej to dowód na to, że coraz więcej starszych osób jest aktywnych, świadomych zagrożeń i szukających dodatkowej wiedzy na temat zapobiegania niebezpieczeństwom na drodze. Mam nadzieję, że akcje takie, jak ta, pozwolą ograniczyć liczbę wypadków z udziałem seniorów – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Przed zajęciami i podczas przerwy uczestnicy spotkania mogli skorzystać m.in. z porad specjalistów. Wielu seniorów przyjechało rowerami. Idąc na wykłady zostawali je w warsztacie zorganizowanym przed CAS-em. Tam jednoślady miały przeglądy techniczne, w razie potrzeby były wyposażane w światła, dzwonki i odblaski. Ponadto seniorzy otrzymali opaski i kamizelki odblaskowe.

Udział w całym wydarzeniu był bezpłatny i nie wymagał wcześniejszej rejestracji. Zorganizowało je Ministerstwo Infrastruktury i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Partnerami akcji byli: Miasto Białystok oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej i Komendy Wojewódzkiej Policji.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. Kalina)


Seniorzy przeszkoleni, będą bezpieczniejsi na drodze komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl