3°C pochmurno z przejaśnieniami

Serca zostały zbadane

W sobotę, 4 lutego 2017 roku w godzinach 10:00-18:00 w Galerii Zielone Wzgórze miała miejsce akcja bezpłatnych badań serca. Celem ogólnopolskiej kampanii jest wzrost świadomości w zakresie profilaktyki chorób serca, w szczególności nadciśnienia tętniczego i hipercholesterolemii, które wciąż są w Polsce najczęstszą przyczyną zgonów.

Kampania ma za zadanie edukować, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa profilaktyka, zdrowy styl życia oraz odpowiednia dieta, motywując jednocześnie uczestników do podjęcia istotnych decyzji z perspektywy zdrowia serca.

PROJEKT NIE ODBYŁBY SIĘ BEZ WSPARCIA:

Organizator: Telemedycyna Polska S.A.:

lider teleopieki kardiologicznej  www.telemedycynapolska.pl,

Partnerzy:

-Mlekovita – producent wyrobów mlecznych www.mlekovita.com.pl,

-Diagnosis – producent wyrobów medycznych www.diagnosis.pl,

-Abra – glukometr www.diagnosis.pl,

Współorganizator: Galeria Zielone Wzgórze

społecznie zaangażowane centrum handlowe www.galeriazielonewzgorze.pl.

- Nagłośnienie akcji zawdzięczamy Patronom Medialnym: TVP3 Białystok www.bialystok.tvp.pl, Magazynowi Vita www.vita.pl, Miesięcznikowi Praktyka Lekarska www.praktykalekarska.com, Gazecie i Portalowi Internetowemu Zdrowy Białystok www.zdrowybialystok.pl, Portalowi Internetowemu sekrety-zdrowia.org www.sekrety-zdrowia.org, Regionalnemu Portalowi Informacyjnemu Dzień Dobry Białystok www.dziendobrybialystok.pl oraz wszystkim życzliwym Mediom – wyjaśnia Aleksandra Bereda, Koordynator Akcji Medycznych.

Zainteresowanie wydarzeniem było bardzo duże – z szeregu badań oraz konsultacji skorzystało 119 mieszkańców Białegostoku i okolic, którzy w tym dniu przybyli na miejsce akcji i wzięli w niej udział. Podczas ośmiogodzinnej Akcji Medycznej każdy chętny mógł skorzystać z fachowej pomocy w zakresie: badania EKG z opisem oraz poradą lekarza specjalisty, badania poziomu cholesterolu i glukozy, porady dietetyka, pomiaru ciśnienia, obliczenia wskaźnika BMI, określenia czynników ryzyka zawału mięśnia sercowego.

Wśród zgłaszających się były osoby, które leczą się kardiologicznie od wielu lat oraz takie, które pierwszy raz od kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat miały wykonane badanie EKG.

Z tego miejsca dziękujemy wszystkim Podmiotom zaangażowanym w organizację akcji. Drodzy Państwo, wspólnie ratujemy ludzkie życie! – dodaje Aleksandra Bereda.

Zachęcamy do odwiedzenia strony Kampanii www.terazserce.pl, gdzie zamieszczone są pełne informacje na temat najbliższych akcji. Te będą powtarzane, także w Białymstoku.

(BL)

Serca zostały zbadane komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl