Wiadomości, Sfotografuj miejskie łąki wygraj nagrodę rzeczową - zdjęcie, fotografia

Miasto Białystok zaprasza mieszkańców do udziału w konkursie fotograficznym „Białostockie łąki kwietne”. To szansa na uchwycenie piękna łąk i wygranie nagród rzeczowych. Zdjęcia można nadsyłać do 30 września 2019 r., zaś udział w tym konkursie mogą wziąć tylko osoby pełnoletnie.

Konkurs jest związany z tegoroczną akcją zakładania łąk kwietnych w pasach drogowych oraz na działkach gminnych. Aby wziąć udział w konkursie, należy dostarczyć maksymalnie 5 wybranych fotografii przedstawiających walory białostockich łąk. Każde zdjęcie należy opisać, wskazując dokładną lokalizację jego wykonania (np. nazwa ulicy, osiedla itp.). Konkurs jest adresowany do pełnoletnich osób mieszkających w Białymstoku.

- Zachęcamy do udziału w konkursie. To dobra okazja, aby pokazać, jak piękne są białostockie łąki kwietne. Warto nie tylko doceniać ich walory estetyczne, ale też zwrócić uwagę na kwestie związane z oczyszczaniem powietrza, ochroną przyrody, bioróżnorodnością – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Fotografie w formie elektronicznej należy przesyłać na adres: [email protected] do końca września 2019 r. Należy do nich także dołączyć wypełniony i podpisany skan oświadczenia uczestnika (druk można pobrać ze strony lub w siedzibie Departamentu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku, ul. Bitwy Białostockiej 2/2).

Na autorów najciekawszych zdjęć czekają nagrody rzeczowe. Od razu poinformujemy, że nie będą to pieniądze, ani czeki. Co wcale nie znaczy, że próbować bawić się fotografią nie warto. Warto, bo łąki zachwycają. Najlepsze fotografie wyłoni komisja konkursowa, uwzględniając między innymi walory artystyczne, pomysłowość i oryginalność pracy. Dziesięciu laureatów otrzyma zatem nagrody takie jak: książki, albumy przyrodnicze, kubki termiczne. Przed przystąpieniem do rywalizacji prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem konkursu.

W Białymstoku można już od kilku tygodni podziwiać łąki kwietne, na których zakwitły między innymi pola słoneczników. Wyznaczone tereny zostały obsiane różnymi odmianami bylin, roślin jednorocznych, zbóż, rzepaku i słoneczników. Łąki pochłaniają duże ilości szkodliwych pyłów i związków chemicznych, a także poprawiają estetykę miasta. Ponadto tworzą naturalne żerowiska dla owadów, np. pszczół, motyli oraz drobnych zwierząt.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. ASM)

Reklama

Sfotografuj miejskie łąki i wygraj nagrodę rzeczową komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama