Motoryzacja, Skąd popularność - zdjęcie, fotografia

Volvo XC60 to lider sprzedaży segmentu premium. Jest jednocześnie najchętniej kupowanym modelem w salonie Volvo Białystok firmy Nord Auto. Sprawdzamy, co wpływa na zainteresowanie tym szwedzkim SUV-em.

Wypełnij formularz i zapisz się na jazdę testową: www.nordauto-bialystok.volvocars-partner.pl/modele/xc60

Volvo XC60 to wyjątkowo często nagradzany model. Został Samochodem Roku 2017 na rynku japońskim, zdobył nagrodę Car Tech Award 2017 w Wielkiej Brytanii w kategorii najbezpieczniejszy samochód, najlepsze systemy bezpieczeństwa oraz najlepsza nawigacja satelitarna. Przyznano mu również tytuł Luksusowego SUV-a 2017 w UK's Professional Driver 2017 Car of the Year. XC60 jest także zdobywcą tytułu World Car of the Year 2018. Auto zdobyło również tytuł najbezpieczniejszego samochodu w prestiżowych testach zderzeniowych Euro NCAP 2017.

XC60 to jeden z najbezpieczniejszych samochodów, jakie kiedykolwiek zbudowano. Jest wręcz "naszpikowany" najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi. Wystarczy wspomnieć o przełomowych systemach, jak układ przejęcia kontroli nad torem jazdy (Steer Assist), który został dodany do systemu City Safety. Dodatkowo, jeśli system oceni, że samo hamowanie nie wystarczy do tego, aby uniknąć zderzenia, wtedy samochód przejmie kontrolę nad kierownicą. System będzie również zmieniał tor jazdy podczas zmiany pasa. Od tej pory system BLIS będzie nie tylko ostrzegał przed pojazdem w martwym polu, ale także zmieni tor jazdy naszego samochodu i uchroni go przed kolizją.

W Volvo XC60 jest także dostępny system Pilot Assist, który jest wstępem do jazdy przy użyciu systemu wspomagającego jazdę. System ten utrzymuje samochód na właściwym pasie ruchu, np. na drogach ekspresowych i autostradach. Działa do prędkości 130 km/h. O ile w modelach serii 90 jest on standardem, w XC60 stanowi opcję dodatkową.

Tworząc nowe XC60, skupiliśmy się na tym aby pobudzało ono wszystkie zmysły - kierowca siedząc za kierownicą, patrzy na drogę, widzi również pięknie wykończoną deskę rozdzielczą, wykonaną ze szlachetnych materiałów takich jak prawdziwe drewno, skóra, czy metal. W tym samochodzie kierowca odpoczywa i na chwile może oderwać się od zgiełku codziennych obowiązków - powiedział po premierze Henrik Green z działu jakości i produktu.

XC60 bazuje na tej samej płycie podłogowej SPA, na której zbudowano wszystkie nowe modele serii 90. Samochód ma wiele charakterystycznych dla marki akcentów stylistycznych, takich jak przednie reflektory z motywem a la młot Thora, czy tylne lampy przywodzące na myśl model V90. Nowa platforma SPA dała stylistom dużą swobodę w kształtowaniu karoserii, co ułatwiło im nadanie jej odpowiednich proporcji. Wraz z platformą SPA, XC60 otrzymało nowe wielowahaczowe zawieszenie z opcjonalnym zawieszeniem pneumatycznym z regulacją prześwitu obydwu osi. Wnętrze kabiny przywodzi na myśl najnowsze, większe modele Volvo. Wszystkie funkcje są dostępne z poziomu centralnego ekranu dotykowego, a jakość wykończenia wnętrza i ich stylizacja stała się dla konkurentów sporym wyzwaniem. Do wykończenia użyto wyłącznie naturalnych materiałów takich jak skóra, drewno i metal. Prawdziwym smaczkiem jest dekoracyjna listwa biegnąca od zegarów, przez środek kokpitu aż do kratki wentylacyjnej pasażera. Wykonano ją z jednego litego kawałka matowego drewna.

Na pokładzie Volvo XC60 znajdują się wszelkie udogodnienia multimedialne i connectivity. Na potrzeby tego modelu został zaktualizowany i usprawniony system Sensus. Nowością jest samoczynne, bezpłatne pobieranie przez pojazd aktualizacji map nawigacji. Jeśli pakiet aktualizacyjny nie przekracza 500 MB, wówczas kierowca nie musi odwiedzać serwisu, lecz samochód ściągnie sam potrzebne dane wykorzystując kartę SIM. XC60 jest dostępne z systemem Android Auto oraz Apple Car Play. Kierowca może korzystać z aplikacji Spotify, nie tylko na zasadzie sparowania telefonu z autem. Te aplikacje mogą być wgrane bezpośrednio do systemu samochodu, który jest widoczny jako odrębne urządzenie mobilne. O doskonałe brzmienie zestawu audio w kabinie SUV-a dba system Bowers&Wilkins wykorzystujący 15 głośników. Aby samochód lepiej znosił wykorzystywanie wszystkich tych dobrodziejstw technologicznych, powiększono pojemność akumulatora.

Na wszelkie pytania dotyczące Volvo XC60 chętnie odpowiedzą doradcy z salonu Volvo Białystok Nord Auto. Formularz kontaktowy: www.nordauto-bialystok.volvocars-partner.pl/modele/xc60

(PW / Artykuł partnerski / Foto: Volvo)

Skąd popularność tego auta? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama