21°C umiarkowane opady deszczu

SlowHand wraca po latach i zagra kilka koncertów

Kiedy: 2018-01-21 , godzina: 20:00

Kultura, SlowHand wraca latach zagra kilka koncertów - zdjęcie, fotografia

Najmłodsze pokolenie miłośników muzyki rockowej tej kapeli raczej nie znają. Ale już ci, którzy bywali na koncertach pod koniec lat 90-tych ubiegłego wieku, z pewnością przypomną sobie SlowHand. Znów wrócił po latach i w najbliższych dniach zagra w kilku miejscach. Pierwszy występ już w najbliższą niedzielę, 21 stycznia.

Geneza SlowHand sięga lat 90-tych, kiedy to po okresie sporej aktywności, działalność grupy została zawieszona. Trwało to dość długo, bo w zasadzie aż do 2011 roku. Później do starego składu: Jarosław Pawlik – gitara i kompozycje oraz Wojtek Mazuruk – klawisze, dołączyli: Sebastian Gulewicz grający na perkusji, Piotr Szumiejko – gitara, Mariusz Korzeniecki – gitara basowa i od niespełna roku Anna Bezubik – wokal.

Warto dodać, że to co dobre przetrwało. Projekty lidera grupy – Jarka – to osadzone w latach 80-tych klimaty rockowe. Idąc na koncert możecie spodziewać się melodyjnych amerykańskich riffów. Do tego granych w takich sposób, żeby komponowały się z ciekawym i silnym wokalem Ani. W połączeniu tych elementów wyłania się ciekawy muzyczny obraz, który był i nadal jest charakterystyczny dla zespołu SlowHand.

Aktualnie grupa pracuje nad własną, autorską płytą. Co się na niej znajdzie? Tego dowiecie się przychodząc na koncerty na żywo. Właśnie na nich można usłyszeć te utwory, które z pewnością pojawią się na krążku. Mimo, że zespół ma długą historię, zaczyna po latach niejako na nowo. Warto się przekonać, jak mu to wychodzi.

SKLAD ZESPOLU:

ANNA BEZUBIK – wokal

JAROSLAW PAWLIK – gitara i aranże

WOJCIECH MAZURUK – klawisze

SEBASTIAN GULEWICZ – perkusja

MARIUSZ KORZENIECKI – gitara basowa

PIOTR SZUMIEJKO – gitara elektryczna

W najbliższym terminie zespół trzykrotnie pojawi się w Białymstoku. Zatem jeśli ktoś nie zdąży w pierwszym terminie, SlowHand będzie mógł usłyszeć nieco później, w innym z białostockich lokali.

NABLIZSZE KONCERTY

21 stycznia – Hary Pub, godz. 20.00 wraz z przeglądem kapel otwieraczy Bagna

18 luty – GramOffOn, godz. 20.00

1 marca – Sześcian, godz. 20.00.

(ASM/ Foto: BL)


SlowHand wraca po latach i zagra kilka koncertów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl