Felietony, Słowo niedzieli Logika lewaka - zdjęcie, fotografia

W zasadzie dzisiejszy felieton mogłabym zakończyć jednym zdaniem – lewak nie ma żadnej logiki. Dlaczego? Bo kieruje się wyłącznie swoim ego, nie widzi nic poza czubkiem własnego nosa i w mojej ocenie brakuje mu realnego spojrzenia na rzeczywistość. Ale po kolei…

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy w całym kraju Narodowy Dzień „Żołnierzy Wyklętych”. Dla kogoś to ważne święto, dla kogoś innego jeszcze jeden dzień w tygodniu. Ale znaleźli się i tacy, którzy znaleźli jeszcze jedną okazję do plucia na wszystko dookoła, bo w zasadzie była to kolejna okazja po prostu do plucia. Nie, tu nie będę delikatna, ponieważ mierzi mnie postawa tych rzekomo wrażliwych na drugiego człowieka, którzy nie zawahają się poniżyć i zdeptać nawet tych, którzy nie są w stanie sami się obronić.

W lewackiej „logice” łatwo przychodzi ocenianie innych, a najłatwiej już tych, którzy nie myślą tak jak lewaki. Bo muszą tak myśleć i już. Wystarczy sobie choćby wejść na profil „Antyfeministyczna” na Facebooku lub minds.com, aby zauważyć, jak można poniżać i obrażać kobietę. Bo to kobieta prowadzi ten profil, a najwięcej jadem w nią plują te „tolerancyjne” pełne „miłości” i „empatii” uciśnione kobiety, które wiedzą jak musi – rozumiecie, musi! – wyglądać szczęście wszystkich pozostałych kobiet. Bo jeśli nie będą się stosować do tego co mówią te „empatyczne i pełne miłości” kobiety z kręgów feministycznych, to znaczy, że wszystkie inne są durne, chamskie, plują jadem, do tego to rasistki, ciemnogród. I to tyle z tej tolerancji po feministycznemu.

Wracając zaś do ocen – lewackim środowiskom i aktywistom łatwo przychodzi wyzywanie na przykład wszystkich od faszystów, znaczy się tych wszystkich, którzy na przykład 11 Listopada, w Dzień Niepodległości, przeszli w Marszu Niepodległości. To nic, że było tam na tysiące ludzi może kilkadziesiąt debili, którzy nie potrafili uszanować święta ważnego dla milionów Polaków. To nie ważne, bo szli w Marszu sami faszyści i koniec kropka.

Tak samo łatwo przychodzi im ocenianie księży jako pedofilów oraz zło tego świata. To nie ważne, że dzięki przede wszystkim kościołowi katolickiemu w Polsce nasz naród przetrwał ponad 100 lat pod zaborami, zachował swoją kulturę, język i w efekcie powrócił na mapy świata. Nie dał się zgermanizować, ani zrusyfikować. Ale wszyscy księża to pedofile i nawet młotem udarowym lewakom tego z głowy nie wytłuczesz. Dlatego w ich lewackiej, tak zwanej logice, jest walka z kościołem i wartościami, które przetrwały ponad 2 tysiące lat. Kiedy w tym samym czasie, w gronie duchownych, odsetek pedofilów jest niewielki.

Ale zaraz, zaraz… przecież w lewackiej logice pedofil to ofiara. Skłonności do pociągu seksualnego do dzieci to orientacja seksualna, a orientacji przecież nie da się zmienić. Pedofile są dyskryminowani w życiu publicznym z powodu orientacji, której biedaki nie mogą zmienić do końca świata i dłużej. Do niedawna takie głosy padały z dala od nas, bo w USA, ale już nawet w Polsce znaleźli się aktywiści broniący praw pedofilów i broniący ich przed negatywną oceną opinii publicznej. Nie wierzycie? Zajrzyjcie tutaj: https://dorzeczy.pl/kraj/80424/Prof-Platek-Wiekszosc-ludzi-ktora-wykorzystuje-dzieci-do-seksu-to-nie-sa-zadni-pedofile.html, choć podobnych głosów pojawia się powoli już coraz więcej.

Tak samo w tej tak zwanej lewackiej logice funkcjonuje pamięć o „Żołnierzach Wyklętych” – ludziach, dla których słowo Ojczyzna, Bóg i Honor znaczyły tyle samo, co – za to mogę zginąć. I ginęli, właśnie za to. Sądzeni przez lewackich komunistów, torturowani, męczeni, upodleni, ginęli, ale z podniesioną głową, niezłomną do ostatniego tchnienia. Łatwo przychodzi lewakom ocenianie postaw tych ludzi, choć większość z nas, w tych lub podobnych okolicznościach, zrobiłaby pod siebie zanim ktokolwiek zapukałby do drzwi by odprowadzić do więzienia.

Faktem jest, że nie wszyscy żołnierze niepodległościowego podziemia mają tylko jasne karty w swoim życiorysie. Choć i co do tych, opinie naukowców są podzielone. Przede wszystkim, w mojej opinii, nie da się tego postępowania jednoznacznie ocenić. Dlaczego? Bo nie żyliśmy w tamtych czasach, nie wiemy, ale nade wszystko nie wejdziemy w buty tych ludzi, aby sprawdzić, co czuli i co wiedzieli, ani dlaczego podjęli takie, a nie inne decyzje. Dziś z łatwością przychodzi ocena różnych osób z minionej epoki, kiedy siedzi się w ciepłym domu, z bieżącą wodą, z telewizorem z tysiącem kanałów i utrwalanie tejże opinii na podstawie różnych komentarzy z internetu pełnego zwykłych trolli, albo idiotów, którzy wylewają w internecie różne swoje frustracje życiowe, często też osób zaburzonych lub niepoczytalnych.

Ja nie podejmuję się oceny tych czarnych kart w życiorysach polskich żołnierzy. Nie wiem jak sama bym się wówczas zachowała. Nie wiem jak to jest ukrywać się po lasach i żyć z tego co podrzucą okoliczni ludzie, albo co się samemu upoluje, żeby nie umrzeć z głodu. To były zupełnie inne czasy, niewyobrażalne dla większości współcześnie żyjących. Przemoc wtedy była na porządku dziennym i nikt nad tym nawet nie panował. Stały strach przed aresztowaniem, przed torturami, rozłąka z najbliższymi, ogromny strach o ich życie, bo nawet nie swoje własne. Jest jeszcze tysiące innych aspektów, które warto by wziąć pod uwagę zanim przystąpi się do oceny kogokolwiek z podziemia niepodległościowego.

Nigdy bym się nie odważyła wrzucać wszystkich „Żołnierzy Wyklętych” do jednego worka, jako zbrodniarzy. Lewactwu przychodzi to bez najmniejszego problemu. Ale… spróbujcie nazwać KOD organizacją przestępczą – bo w końcu kilku „znamienitych” przedstawicieli tego środowiska usłyszało już wyroki – ot choćby ostatni za handel kobietami, jeszcze inni mają konflikty z prawem innego gatunku. Spróbujcie nazwać wszystkich przestępcami. Ha? Tak samo jak spróbujcie nazwać wszystkich powiązanych z Ośrodkiem Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych przestępcami – bo przecież założyciel tego przedsięwzięcia też usłyszał już prawomocny wyrok za przestępstwa w postaci wyłudzeń i oszustw. Spróbujcie nazwać wszystkich Obywateli RP komunistami, albo faszystami… Zobaczycie jaki będzie jazgot i gdzie posypią się skargi, pozwy i inne historie.

Tym ludziom, którzy postrzegają świat wyłącznie po swojemu, jak wygodnie, życzę mimo wszystko tego, żeby kiedyś przejrzeli na oczy. Bo może się okazać, że gdy kiedyś osiągną swój cel, zaczną się między sobą zagryzać – z przyzwyczajenia. Świat nie jest taki, jak by chciała tego lewica, bo to iluzja, która nigdy nie nastąpi. Tak już jest ukształtowany ten świat, że wcześniej czy później prawda i natura upomną się o swoje. Zderzenie z tym faktem będzie bolesne dla tych, którzy o tym nie mają pojęcia, że to nastąpi. A kiedyś nastąpi.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: Trzecie OKO)

Reklama

Słowo po niedzieli: Logika lewaka komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-03-05 09:29:04

  Ggddfh

 • Gość - niezalogowany 2019-03-05 11:54:59

  Ależ dziecinny i naiwny artykuł. Rozumiem, że autorka nie patrzy na świat ze swojego punktu widzenia tylko z cudzego? Ha ha ha! Gratuluję dobrego zdania o SOBIE!
  Wstyd i obciach coś takiego pisać, no chyba że w gimnazjum...

 • gość 2019-03-05 12:50:43

  No super, a teraz Pani Agnieszko proszę o charakterystykę "prawaka". Przecież jesteście portalem Białegostoku i z pewności przeglądają ten "portal" osoby, które chętnie chciałby też poznać Pani opinię nt. "prawaka" - ja przynajmniej jestem bardzo zainteresowany, choć ani jedni, ani drudzy wcale mi nie leżą ... Rola Kościoła broniącego naszej tożsamości, czy to w czasach zaborów, czy też PRL-u nie podlega żadnej dyskusji. Właśnie wtedy Kościół z wielką mocą realizował swoje dzieło jednocząc i wspierając Polaków - nijak to się ma do dzisiejszej działalności Kościoła Katolickiego w Polsce. Odnosząc się do kwestii "Żołnierzy Wyklętych", to prawda nie żyliśmy w tym okresie i nie nam oceniać, co robili, jak i z czego żyli. Prawdą jednak jest fakt, że na naszej podlaskiej ziemi żyją naoczni świadkowie tamtych czasów, którzy sporo mówią o "bohaterskiej" działalności "wyklętych", która nijak się ma do walki z totalitaryzmem. I tak na koniec - pedofilia to niestety odchylenie seksualne, a nawet choroba, gdzie w przypadku tego zjawiska powinno być ono piętnowane bez względu na to gdzie i jaki odsetek stanowi.

 • Wojciech - niezalogowany 2019-03-05 18:33:49

  Pani Agnieszko, wielki SZACUN i wielkie DZIĘKI za Pani felieton. Niestety na Podlasiu nadal żyją dzieci i wnuki tych, co radośnie witali sowietów "wyzwalających" Polskę. I piszą takie bzdury jak ten pan piszący m.in. o pedofilii. Dziękuję Pani za patriotyzm i Pani wspaniały portal DDB.
  Wojciech J. - wnuk dziadka Wojciecha Sapińskiego (w wieku 39 lat, ojca czworga małych dzieci), okrutnie zamordowanego przez sowieckich "wyzwolicieli".

 • gość 2019-03-06 09:18:23

  Panie Wojciechu akurat jestem wnukiem tych, którzy niekoniecznie entuzjastycznie witali tych "wyzwolicieli", natomiast jeżeli uważa pan, że to co napisałem m.in. o "Burym" i jego "Żołnierzach Wyklętych", czy pedofilii jest bzdurą, to cóż gratuluję światopoglądu i pozostawię to bez komentarza - pozdrawiam.

 • gość 2019-03-06 17:29:59

  Pani redaktor dla pani lewak to każdy człowiek myślący inaczej niż pani i niech pani spojrzy czasem w lustro i spróbuje zrozumieć innych . A jeszcze ze dwa takie głupie , tak głupie bo tu nie ma co szukać wymyślnych słów, teksty i wykasuję ddb24 z zakładek, bo portal który miał pisać o problemach miasta zaczyna przekształcać się w potworka.

 • gość 2019-03-06 22:24:37

  Logika "lewaka" jest równie ułomna jak logika "prawaka". który usiłuje usprawiedliwić czystki etniczne i religijne, praktykowane przez kpt. Rajsa, "zupełnie innymi czasami" i "strachem przed torturami". Sergiusz- 3 lata, Nadzieja- 2 tygodnie, Konstanty- 3 lata, Aleksy- 3 lata, Michał- 5 lat, Piotr- 7 lat i inni grożni "bolszewicy" spłonęli żywcem w jednej z podlaskich wsi nawiedzonych przez oddział "Burego". Moja babcia miała szczęście, zdążyła uciec, ukrywała się przez trzy dni w lesie.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez ddb24.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Grupa Optima Sp. z o.o. z siedzibą w Białystok 15-866, Zagumienna 9/1/47

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"