Wiadomości, Śmierć dziecka które wpadło szamba będzie wyjaśniała prokuratura - zdjęcie, fotografia

Śledczy z prokuratury w Wysokiem Mazowieckiem będą musieli ustalić jak doszło do śmierci 17 – miesięcznego chłopczyka. Sprawdzą również czy była nad nim prawidłowo sprawowana opieka. Najpierw jednak zakład medycyny sądowej będzie musiał ustalić dokładną przyczynę śmierci dziecka.

W minioną sobotę, 17 sierpnia, dyżurny wysokomazowieckiej Policji otrzymał niepokojące zgłoszenie. Zaginęło 17 – miesięczne dziecko w miejscowości Jabłoń Dąbrowa w powiecie wysokomazowieckim. Zgłoszenie wpłynęło około 30 minut po godzinie 18.00. I natychmiast rozpoczęto akcję poszukiwawczą, w której wzięli udział również strażacy oraz grupa ratownicza Nadzieja. Po kilku godzinach poszukiwań przyszły wiadomości najgorsze z możliwych. Chłopczyk został znaleziony, ale nie udało się go uratować.

- Dziecko zostało odnalezione przez osobę biorącą udział w poszukiwaniach, w szambie, przed godziną 21.00. Życia chłopca nie udało się uratować. To jedyna informacja, jaką w chwili obecnej posiadamy na temat tej tragedii – przekazał w minioną sobotę przed godziną 22.00 rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku Tomasz Krupa.

Jak się okazało chłopczyk wpadł do szamba znajdującego się na posesji. Prawdopodobną przyczyną śmierci było utonięcie. Policja od razu informowała, że kwestia zabezpieczenia szamba będzie przedmiotem ustaleń. Dziś wiadomo, że sprawę śmierci dziecka przejęła prokuratura w Wysokiem Mazowieckiem. Najpierw jednak zakład medycyny sądowej musi ustalić dokładną przyczynę zgonu, następnie będą wyjaśniane inne okoliczności.

- W tej sprawie zostanie wszczęte śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Na pewno w toku postępowania będzie także badana kwestia prawidłowości opieki sprawowanej przez dorosłych nad małoletnim – powiedział Polskiemu Radiu Białystok zastępca prokuratora okręgowego w Łomży Rafał Kaczyński.

To z pewnością dodatkowa trauma dla rodziców chłopczyka, jak też i jego bliskich. Niestety, przeprowadzenie czynności prokuratorskich jest w takich przypadkach niezbędne i zazwyczaj jest podejmowane z urzędu. Śledztwo prowadzą już zatem policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Wysokiem Mazowieckiem pod nadzorem prokuratora rejonowego również z Wysokiego Mazowieckiego.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: podlaska.policja.gov.pl)

Śmierć dziecka, które wpadło do szamba, będzie wyjaśniała prokuratura komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama