19°C słabe opady deszczu

Śniadania to trzeba jeść porządne

Styl życia, Śniadania trzeba jeść porządne - zdjęcie, fotografia

Skoro mamy dzień wolny od pracy, postanowiliśmy przybliżyć nieco temat kulinarny. Na spokojnie wyjaśniamy potrzebę jedzenia śniadań, a także jak ważny jest to posiłek na dalszą część dnia. Sama kawa lub woda rano, to zdecydowanie za mało, aby nasz organizm funkcjonował jak trzeba.

Skoro już wstaliście i właśnie przeglądacie internet, liczymy na to, że niektórzy z Was zatrzymają się przy tym tekście choć na chwilę. Jest teraz doskonała okazja, by dowiedzieć się także innych rzeczy, niż tylko „Co tam Panie w polityce”. Dziś postanowiliśmy dołożyć Wam nieco wiedzy w temacie zdrowia i prawidłowego odżywiania. A bez śniadania – w tym przypadku – ani rusz.

Śniadanie to posiłek, o którym czasem zapominamy, jemy je w biegu o przypadkowej porze... a to błąd. Pierwszy posiłek powinniśmy zjeść maksymalnie do godziny po wstaniu. Dobrze zbilansowane śniadanie doda energii na cały dzień. Co w nim powinno się znajdować?

- Pełnowartościowe śniadanie to przede wszystkim od 20 do 25 proc. wartości energetycznej. Dlatego tego jedzenia musimy zjeść dużo. Podstawą śniadania, jak i piramidy żywienia, są produkty zbożowe, które często są unikane przez wiele osób, które myślą, że są one tuczące. Tak nie jest jeżeli są one pełnoziarniste – mówi newsrm.tv Hanna Stolińska, dietetyk z Instytutu Żywności i Żywienia.

Najlepiej by było, aby nasz pierwszy posiłek zawierał takie produkty jak: ciemne pełnoziarniste pieczywo, nabiał np. serek wiejski czy chudy twaróg, oraz owoce czy płatki owsiane. Owsiankę można urozmaicić dodając do niej owoce. Nie można też zapomnieć o warzywach. Tutaj ważna jest ich ilość, gdyż plasterek pomidora na kanapce nie liczymy jako warzywo. Powinien to być osobny pojemnik, czy talerz z dużą ilością warzyw i owoców.

Na zimowe śniadanie bardzo dobrze nadaje się jajecznica lub inne danie z jajek, na przykład omlet. Bardzo dobrze poczujemy się też jedząc rano rybę lub sałatkę i to z dodatkiem sporej ilości oleju. Za to na pewno rano lepiej unikać pączków, słodkich bułek oraz jogurtów z barwnikami i syropami smakowymi. Co ciekawe, do śniadania zdecydowanie lepsza jest herbata niż kawa. Kawa pita na czczo sprzyja pojawieniu się zgagi, a także choroby wrzodowej.

Teraz możemy już tylko życzyć obfitego i smacznego śniadania. I pamiętajcie, żeby zjeść porządne śniadanie, na noc nie trzeba się przejadać.

(Źródło: nesrm.tv/ oprac. Kalina/ Foto: pixabay.com/ breakfast)


Śniadania to trzeba jeść porządne komentarze opinie

  • gość 2017-08-12 09:28:34

    Czyli co zjeść na takie sniadanie?

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl