Software house’y z Białegostoku docenione w ogólnopolskim rankingu

Lokalny biznes, Software house’y Białegostoku docenione ogólnopolskim rankingu - zdjęcie, fotografia

W rankingu znalazło się w sumie aż 8 firm informatycznych z Białegostoku. Rodzimy lider Białostockiej Puszczy Krzemowej – firma SoftwareHut uzyskała tytuł: Efektywna Firma oraz Gepard Biznesu i została ujęta na 32. miejscu rankingu, jako pierwsza firma z Białegostoku. Wyróżnienie to przyznane zostało za osiągnięcia związane z wypracowanym wzrostem przychodów oraz zysków.

Spośród 51 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w styczniu 2019 r. zbadał Instytut Europejskiego Biznesu, wyróżnienia uzyskały 527 firmy z branży informatycznej.

Region Podlasia od kilku lat identyfikowany jest z dynamicznie rozwijającą się branżą IT. Osiągnięcia firm takich jak Grupa Kapitałowa TenderHut, której częścią jest właśnie SoftwareHut powodują, że Białystok staje się atrakcyjną alternatywą nie tylko dla pracowników, ale także i inwestorów.

Dynamiczny wzrost oraz zaufanie to niezwykle ważne elementy w codziennym prowadzeniu biznesu. Ranking, w którym nasza firma została wyróżniona pokazuje, że nie tylko warto szybko rosnąć, ale i generować zysk, który staramy się reinwestować. W ten sposób chcemy niejako zrewanżować się lokalnej społeczności budując silną pozycję Podlasia. Wywodzimy się z tego regionu i mimo tego, że na co dzień pracujemy z firmami z całego globu, jesteśmy dumni z wkładu, jaki wnosimy w lokalną społeczność – podsumowuje Robert Strzelecki, prezes zarządu GK TenderHut.

W rankingu na pozycji 346. została ujęta również druga firma z Grupy TenderHut – Solution4Labs. TenderHut w ciągu zaledwie 3 lat otworzył 7 centrów developerskich w największych polskich miastach – w Białymstoku, Warszawie, Szczecinie, Wrocławiu, Poznaniu, Przemyślu i Olsztynie oraz 8 zagranicznych przedstawicielstw – w Zurichu, Londynie, Paryżu, Monachium, Dublinie, Nowym Jorku, Sztokholmie i Kopenhadze.

Obecnie firma planuje ekspansję na rynki dalekiego wschodu – Japonię oraz Chiny. Pracownicy SoftwareHut współpracują z Politechniką Białostocką, współtworząc szereg kursów, wykładów oraz rozwijając ofertę studiów podyplomowych.

(BL/ Foto: pixabay.com/ new-years-day)

Software house’y z Białegostoku docenione w ogólnopolskim rankingu komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama