Sortowanie odpadów - białostocka firma postawiła na edukację najmłodszych

Styl życia, Sortowanie odpadów białostocka firma postawiła edukację najmłodszych - zdjęcie, fotografia

Chociaż nowe zasady sortowania śmieci weszły w życie w październiku 2018 roku, wielu z nas, mimo szczerych chęci, wciąż ma problem z prawidłowym podziałem odpadów. Obecnie, aby prawidłowo segregować śmieci, należy korzystać aż z pięciu różnych kontenerów. Te aktualnie dzielą się na szkło, tworzywa sztuczne i metale, papier, odpady zielone, odpady bio i zmieszane komunalne.

Dzięki stosowaniu się do zasad sortowania odpadów w domu mamy realny wpływ na lepsze wykorzystanie surowców wtórnych. O tym, dlaczego warto i w jaki sposób prawidłowo segregować śmieci, uczy białostocka firma DrTusz, która właśnie rozpoczęła cykl spotkań z przedszkolakami.

Podczas zajęć dzieci uczą się zasad segregacji śmieci i dowiadują, co zrobić z odpadami, których nie można wyrzucać (do nich należą m. in. elektrośmieci).

Taka forma zajęć jest bardzo mile widziana w przedszkolu. Wizyta gości to zawsze atrakcja dla dzieci, zwłaszcza, gdy towarzyszy jej aktywność ruchowa i możliwość bezpośredniego przełożenia wiedzy na praktykę. Oczywiście raz na jakiś czas we własnym zakresie uczulamy dzieci na kwestę segregacji śmieci, jednak zupełnie inne są tego efekty, gdy robią to osoby z zewnątrz z zajęciami przygotowanymi specjalnie dla najmłodszych - opowiada Małgorzata Orłowska, nauczycielka z PS41, w którym odbyły się zajęcia.

Przedszkole nr 41 to nie jedyna placówka, w której przeprowadzono zajęcia. DrTusz planuje odwiedzić w najbliższym czasie kolejne miejsca, a wszystkich nauczycieli, którzy chcieliby zaprosić DrTusza i jego załogę do swojego przedszkola, zaprasza do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Zajęcia są oczywiście bezpłatne i trwają około 60 minut.

(Oprac. P. Walczak / Foto: mat. pras.)

Sortowanie odpadów - białostocka firma postawiła na edukację najmłodszych komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama