Spacer śladami 42. Pułku Piechoty

Kultura, Spacer śladami Pułku Piechoty - zdjęcie, fotografiaMuzeum Wojska w Białymstoku zaprasza 2 lipca 2016 roku, o godzinie 11.00, na spacer historyczny szlakiem 42. Pułku Piechoty. Wydarzenie jest bezpłatne.

Tradycje sięgające Błękitnej Armii gen. Hallera, męstwo i honor polskiego żołnierza, poświęcenie dla Ojczyzny podczas wojny polsko-bolszewickiej i wojny obronnej 1939 roku, to najkrótszy zarys chlubnej historii 42. Pułku Piechoty i jego żołnierzy zwanych „Dziećmi Białegostoku”.

Spacer, na który zabiorą uczestników pracownicy Muzeum Wojska w Białymstoku, będzie okazją do odwiedzenia miejsc i obejrzenia obiektów związanych z historią pułkową. Prowadzący opowiedzą o tradycjach jednostki, jej symbolach i szlaku bojowym. Trasa spaceru przebiegać będzie, między innymi przy pomnikach: Żołnierzy Armii Krajowej, Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz 42. Pułku Piechoty, które są związane z dziejami tej jednostki.Organizatorzy pragną w ten sposób wpisać się w lipcowe obchody Święta Pułkowego obchodzonego 12 lipca. Do dzisiaj tradycje związane z jednostką kultywuje 18. Białostocki Pułk Rozpoznawczy i Koło 42. Pułku Piechoty i ich Rodzin.

Zapraszamy serdecznie 2 lipca o godzinie 11.00, do Muzeum Wojska w Białymstoku ulica J. Kilińskiego7, gdzie będzie początek trasy. Udział w spacerze jest bezpłatny.

(Źródło i foto: MW/ oprac. Kalina)

Reklama

Spacer śladami 42. Pułku Piechoty komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama