Spadek Polski w rankingu FIFA. Jak bukmacherzy oceniają szanse naszej reprezentacji w kolejnych meczach eliminacyjnych?

Sport, Spadek Polski rankingu bukmacherzy oceniają szanse naszej reprezentacji kolejnych meczach eliminacyjnych - zdjęcie, fotografia

Mimo dobrych wyników reprezentacji Polski w ostatnich meczach eliminacji do Mistrzostw Europy 2020, nasza reprezentacja spadła w najnowszym notowaniu rankingu FIFA. Jednak mimo tego bukmacherzy upatrują w reprezentacji Polski faworyta w kolejnych meczach eliminacyjnych.

Spadek reprezentacji Polski w rankingu FIFA

Lato jest okresem w trakcie roku, który umożliwia organizację wielkoskalowych turniejów międzynarodowych bez kolidowania z terminarzem ligowym. Piłkarze z chęcią przerywają wakacje, by móc spełniać obowiązki wobec ojczyzny. Z tego powodu, ku uciesze fanów i bukmacherów, Mistrzostwa Świata, Europy, Ameryki, czy Afryki odbywają się właśnie w tym posezonowym czasie. Wyniki tych wydarzeń są jednak powodem przetasowań w rankingu FIFA. Brak udziału Polski w żadnym z tych turniejów powoduje jej spadek w wyżej wspomnianym rankingu. Najnowszy ranking FIFA został opublikowany 25 lipca.

Mimo dobrych wyników reprezentacji Polski w ostatnich meczach Eliminacji do Mistrzostw Europy 2020 (przypominamy, Polacy zanotowali w 2019 roku cztery sukcesywne zwycięstwa i strzelili 8 bramek, nie straciwszy żadnej), reprezentacja spadła w rankingu FIFA. Przyczyniła się do tego m.in. postawa Senegalu, rywali Polski na ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata, który w finale Pucharu Narodów Afryki uległ wynikiem 1:0 Algierii. Ostateczny wynik meczu poznaliśmy już w 2 minucie po kuriozalnej bramce samobójczej. Przypominamy, że bukmacherzy nie opowiadali się po żadnej ze stron w tym meczu, a przedmeczowe kursy wynosiły ok. 3.00 na zwycięstwo obu zespołów. O ile Senegal znajdował się wśród bukmacherskich przewidywań do zwycięstwa w meczów finałowym, jego dotarcie do finału było sporym zaskoczeniem. Dużo wyżej w notowaniach znajdowały się takie ekipy, jak Egipt, czy Maroko, które jednak odpadły w ⅛ rozgrywek. Senegal podskoczył dzięki temu w rankingu FIFA o dwie pozycje, zajmując nową pozycję ex aequo z Polską.

Kolejnym turniejem, który okazał się być niekorzystny w skutkach dla Polaków, było tegoroczne CopaAmerica. O ile wynik Pucharu Narodów Afryki okazał się zaskakujący, to zdobywca drugiego miejsca w CopaAmerica jest prawdziwą sensacją. W imponującym turnieju, Peru dotarło do finału turnieju pokonując po drodze Chile i Urugwaj, by ulec dopiero Brazylii w finałowym starciu. Warto nadmienić, że szanse Peru na wygraną z Chile wynosiły według bukmacherów 5.10, z Urugwajem nawet 5.60. Peru stało się zatem zbawieniem dla niektórych obstawiających, a dla innych katastrofą. Postawa Peruwiańczyków zapewniła im jednak awans w rankingu FIFA na 19 lokatę, zrzucając z niej Polaków. Warto również zauważyć, że Brazylia, po finałowym zwycięstwie z Peru i wzniesieniu po latach posuchy pucharu CopaAmerica awansowała na drugie miejsce w najnowszym rankingu, spychając z niego mistrzów świata, Francję.

Szansę na powrót, a nawet wywalczenie lepszej pozycji Polacy będą mieli już na początku września. To wtedy zmierzą się w kolejnej rundzie Kwalifikacji do Mistrzostw Europy 2020 z reprezentantami Słowenii i Austrii. Pierwszy mecz, ze Słoweńcami, odbędzie się 06.09 w Słowenii, a kurs na zwycięstwo Polaków bukmacherzy wyceniają na 2.20 (kurs na Słoweńców to od 3.25 do 3.50). Drugi mecz, który rozegrany będzie 09.09. odbędzie się w Polsce. Polacy również tutaj są stawiani w roli faworytów, z kursami bukmacherskimi oscylującymi w granicach 1.70 - 2.10 (więcej o legalnych bukmacherach). Następne mecze, z Łotwą i Macedonią Północną rozegrane zostaną w październiku, a kolejne, z Izraelem i Słowenią, w listopadzie.

Mecze te, oprócz faktu umocnienia pozycji Polski na pierwszej lokacie w tabeli grupowej i bezpośrednim awansie do fazy grupowej Mistrzostw Europy mogą okazać się kluczowe w drodze do powrotu do pierwszej dziesiątki rankingu FIFA, z której wyrzuciły nas nieudane ubiegłoroczne Mistrzostwa Świata w Rosji.

(Materiał informacyjny)

Spadek Polski w rankingu FIFA. Jak bukmacherzy oceniają szanse naszej reprezentacji w kolejnych meczach eliminacyjnych? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama