19°C słabe opady deszczu

Spalarnia zaprasza zwiedzających

Kiedy: 2017-09-23 , godzina: 10:00

Wiadomości, Spalarnia zaprasza zwiedzających - zdjęcie, fotografia

W sobotę warto wybrać się do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych. W sobotę (23.09) dyrekcja wszystkich chętnych do zwiedzenia obiektów zakładu w ramach dnia otwartego. Zwiedzający będą mogli zobaczyć, jak wygląda spalarnia i dowiedzieć się o niej nieco więcej.

Odwiedzający będą mogli obejrzeć działanie spalarni, zasady jej funkcjonowania oraz sposób pracy. Wśród miejsc przewidzianych do zwiedzania jest m.in. hala przyjęć odpadów, sterownia oraz pomieszczenie z kotłem, w którym śmieci są spalane. Spalarnia jest jednym z najnowszych inwestycji w Białymstoku. Została ona oddana do użytku w 2016 roku i jest obecnie jedną z trzech pierwszych w Polsce działających w takiej technologii. Zastosowana w Białymstoku instalacja jest elementem kompleksowego systemu gospodarki odpadami, który tworzą selektywna zbiórka odpadów, spalarnia oraz nowoczesna sortownia.

Osoby zainteresowane udziałem w zwiedzaniu powinny przesłać zgłoszenie za pomocą formularza, który jest dostępny na stronie internetowej. Informacje można również uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 85 678 49 21. Wycieczki zorganizowane zostaną o godz.: 10.00, 11.30 i 13.00.

(AR/ Foto: BI-Foto)


Spalarnia zaprasza zwiedzających komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl