Wiadomości, Specjalistka botów internetowych znalazła Białymstoku - zdjęcie, fotografia

Zatrwożona wynikami „lajków” i „podań” w internetowym świecie Twittera nawołuje różnych internautów do większej aktywności na profilu Rafała Trzaskowskiego. Nawołuje, wieloletnia współpracowniczka posła Roberta Tyszkiewicza – Anna Mierzyńska. Teraz niepokoi się wojną internetową, którą nasza redakcja odpiera od niemal początku swego istnienia. Tylko to ją kompletnie nie interesuje.

Anna Mierzyńska po odejściu z biura Platformy Obywatelskiej i biura posła Roberta Tyszkiewicza zajęła się marketingiem na Uniwersytecie w Białymstoku. Później z kolei przekształciła się zawodowo i obecnie jest specjalistą od social mediów. Prowadzi bloga i tam przedstawia swoje analizy oraz publikuje porady. Szanujemy wkład pracy i zaangażowanie w tę działalność. Zwłaszcza ostatnie badania prowadzone nad kontem na twitterze dwóch rywali do fotela prezydenta Warszawy – Rafała Trzaskowskiego i Patryka Jakiego.

Śpicie jeszcze? To się obudźcie. Mamy mocno aktywne boty w kampanii na prezydenta Warszawy – wszystkie wspierają @PatrykJaki i uderzają w @trzaskowski_ . Moja najnowsza analiza:” – i zamieściła dalej link do swojego wpisu z bloga.

Raczej uszłoby to naszej uwadze, gdyby nie pewne kwestie. Od początku niemal działania naszej redakcji, mamy do czynienia z botami i fejkowymi kontami na Facebooku, które próbują zdyskredytować naszą pracę. Natężenie takich działań jest zawsze w okresie dowolnej kampanii politycznej. Pojawia się mnóstwo fałszywych fanpage, włącznie z takimi, które się wręcz podszywają pod redakcję Dzień Dobry Białystok oraz takich, które są wyłącznie założone po to, aby pisać negatywne komentarze odnośnie naszej pracy, wszelkich kandydatów prawej strony sceny politycznej i gloryfikowania Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej oraz Tadeusza Truskolaskiego. Tak się dzieje od lat. Czyli zupełnie odwrotnie niż podaje Anna Mierzyńska w kontekście obecnej kampanii w Warszawie.

Na to co dzieje się na lokalnym podwórku specjalistka nie chciała zwrócić uwagi i nigdy nie nawoływała do wszczęcia alarmu oraz zagrożenia, jakie może nieść to wolności słowa, ochrony dóbr intelektualnych i w konsekwencji kształtowania wyniku wyborczego. Zresztą już uaktywniły się konta spamujące każdorazowo na Spotted Białystok, które wpadają na nasz profil i usiłują wprowadzać swoją narrację.

Pani specjalistka była także niewzruszona faktem, kiedy kilka miesięcy temu Facebook bez słowa wyjaśnienia skasował cały redakcyjny fanpage. Jak się okazało z powodu zdjęć z 2016 roku z Marszu dla Życia i Rodziny. Twierdziła wówczas, że:

- Zwracana jest uwaga właścicielom mediów społecznościowych, że nieodpowiednio szybko reagują na mowę nienawiści. I po wielu sygnałach Facebook zaczął na tę mowę nienawiści reagować. Właściciel Facebooka zapowiada, że te reakcje będą jeszcze intensywniejsze – mówiła TVP Białystok Anna Mierzyńska w styczniu tego roku. – Falanga prawnie u nas w Polsce nie jest zabroniona. Czy według Facebooka jest to znak, który może się ukazywać, czy nie, no to już zależy od Facebooka – dodała.

Być może to czy Twitter dopuszcza boty i fejkowe konta, też powinno być sprawą Twittera? Dlaczego w tym przypadku ma być bity jakiś alarm? To powinno – zgodnie z tokiem rozumowania, pozostać zależne od Twittera.

Dodamy tylko, że akurat na naszym redakcyjnym fanpage, który został skasowany, nie było przy zdjęciach żadnego komentarza, a już na pewno nie z mową nienawiści. Po prostu była zamieszczona galeria zdjęć z Marszu dla Życia i Rodziny, aby każdy miał własne zdanie na ten temat. To jednak, jak się okazało, było nieistotne. Istotne jest, że Rafał Trzaskowski obrywa w internecie. Czekamy aż pani Mierzyńska pochyli się nad problemem blokowania użytkowników i zwyczajnych niewypałów kampanijnych. Być może wówczas boty i fejkowe konta okażą się problemem nieistniejącym.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Specjalistka od botów internetowych się znalazła w Białymstoku komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama