Spektakl „Popiełuszko” dziś w Stalowej Woli, później wraca do Białegostoku

Kultura, Spektakl „Popiełuszko” dziś Stalowej później wraca Białegostoku - zdjęcie, fotografia
PAŹ 13
Teatr Dramatyczny w Białymstoku godz: 19:00

Spektakl „Popiełuszko” Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zostanie zaprezentowany w kolejnym mieście w Polsce. Tym razem przedstawienie zobaczą widzowie w Stalowej Woli.

Premiera spektaklu „Popiełuszko” odbyła się w październiku 2017 roku. Sztuka, którą wyreżyserował Jan Nowara, to misterium życia i śmierci Księdza Jerzego, zbudowane z okruchów jego życia i bolesnych splotów jego męki. To, jak mówi reżyser, „przedstawienie o człowieku, nie o ikonie”. Spektakl został wysoko oceniony przez widzów oraz przez rodzinę księdza Popiełuszki.

- Cieszę się, że spektakl "Popiełuszko" będą mogli obejrzeć widzowie w kolejnym mieście. Pierwotnie planowaliśmy zagrać przedstawienie tylko raz - z okazji rocznicy śmierci bł. ks. Jerzego, dlatego jestem niezwykle szczęśliwy, że sztuka ta spotkała się z tak dobrym przyjęciem ze strony widzów i że spektakl grany jest nie tylko na stałe w Białymstoku, ale i prezentowany w różnych częściach Polski – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

Sztuka autorstwa Konrada Szczebiota, Janiny Żukiewicz oraz Jana Nowary powstała z inicjatywy Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność”, przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Tytułową rolę gra Jakub Lasota.

Spektakl Teatru Dramatycznego do tej pory był prezentowany w Rzeszowie, Zabrzu oraz w Zielonej Górze. 3 października przedstawienie zostanie zaprezentowane w Stalowej Woli, dzięki zaproszeniu ze strony Zarządu Regionu Ziemi Sandomierskiej NSZZ „Solidarność”. Białostoccy artyści zagrają w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli dwukrotnie. O godz. 12.00 przedstawienie obejrzą: młodzież i seniorzy. Wieczorem, o godz. 19.00 odbędzie się kolejny spektakl.

13 października o godz. 19.00 przedstawienie „Popiełuszko” ponownie będzie można obejrzeć w Białymstoku. Dwa dni później (15 października) odbędzie się – pierwsza w historii Teatru Dramatycznego – emisja spektaklu w Teatrze Telewizji Polskiej na antenie TVP1.

(Źródło i foto: TD/ oprac. Kalina)

Spektakl „Popiełuszko” dziś w Stalowej Woli, później wraca do Białegostoku komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama