Średnio ubezpieczenie OC w Białymstoku wynosiło 760 zł za ubiegły rok

Motoryzacja, Średnio ubezpieczenie Białymstoku wynosiło ubiegły - zdjęcie, fotografia

W 2018 r. ceny OC spadły w stosunku do poprzedniego roku we wszystkich miastach wojewódzkich. W Białymstoku średni koszt polisy był niższy aż o 6,9%. Jak stolica województwa podlaskiego zaprezentowała się na tle pozostałych miast?

Średnie ceny za obowiązkowe ubezpieczenie zaczęły spadać w ostatnim kwartale 2017 r. Jednak dopiero 2018 r. przyniósł stabilizację, na którą czekali wszyscy kierowcy. Średni koszt polisy OC  wyniósł w ubiegłym roku 741 zł, a właściciele pojazdów płacili średnio o 5% mniej niż w roku 2017 - wynika z danych rankomat.pl. Mieszkańcy Białegostoku wydawali na OC nieco więcej od średniej – 760 zł. Najwyższe składki OC musieli jednak zapłacić wrocławianie (1020 zł), gdańszczanie (965 zł) i warszawianie (917 zł).

C:\Users\astefanska\Desktop\PR\Akcja regionalna podsumowanie 2018 r\Białystok\Białystok.png

Polisy ze składką poniżej średniej w kraju mogli wykupić mieszkańcy Rzeszowa (656 zł), Opola (700 zł) i Kielc (712 zł). Rozbieżność składek OC pomiędzy najtańszym Rzeszowem a najdroższym Wrocławiem wyniosła 55,5%.

Obniżki cen w polskich miastach

W 2018 roku, niższych opłat za ubezpieczenie OC mogli spodziewać się mieszkańcy całej Polski. W Białymstoku obniżka wyniosła -6,9% i była jedną z największych w kraju. Większy spadek cen zanotował np. Szczecin (-8,8%) i Gliwice (-8,4%).

C:\Users\astefanska\Desktop\PR\Akcja regionalna podsumowanie 2018 r\mapy OC_miasta_komplet\Obniżki cen OC w miastach.png

- Na cenę OC w dużej mierze wpływa miejsce zamieszkania właściciela pojazdu. Składka z reguły jest wyższa dla mieszkańców miast, na terenie których często dochodzi do kolizji i wypadków. Ubezpieczyciele zwracają także uwagę na natężenie ruchu w danym regionie, gęstość zaludnienia, a nawet ukształtowanie terenu - mówi Tomasz Kroplewski, kierownik ds. rozwoju sprzedaży rankomat.pl.

(BL/ Foto: ASM)

Średnio ubezpieczenie OC w Białymstoku wynosiło 760 zł za ubiegły rok komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama