Wiadomości, Stadion Miejski Lecha Kaczyńskiego Spotted Białystok wybrał - zdjęcie, fotografia

Jeszcze przez dwa tygodnie trwać będzie głosowanie w sprawie patrona Stadionu Miejskiego w Białymstoku. Ale być może jest to zupełnie niepotrzebne. Usłużny i niekiedy działający na zlecenie urzędu miejskiego Spotted Białystok wybrał patrona już rok temu. Przez kilka tygodni administrator tego fanpage podawał, że stadion miejski będzie nosił imię Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Warto sięgnąć nie tak daleko wstecz i dokonać pewnych refleksji. Bo to co było całkiem niedawno, ma swoją ciągłość w chwili obecnej. Tak jest w przypadku Stadionu Miejskiego oraz trwającego głosowania w sprawie jego patrona. Pisaliśmy całkiem niedawno, że takie głosowanie już się odbyło i patron został wybrany przez mieszkańców Białegostoku. Szerokie konsultacje społeczne prowadziły środowiska kibiców i w ich wyniku jako patrona wskazano 42 Pułk Piechoty.

Od początku, kiedy tylko został ogłoszony pomysł na wskazanie patrona i z mieszkańcami prowadzone były konsultacje, administrator Spotted Białystok twierdził, że Stadion Miejski będzie nosił nazwę Lecha Kaczyńskiego. Latały po Facebooku sponsorowane posty informujące, że takiego właśnie patrona stadion będzie miał. Była też zrobiona specjalna ankieta, w której były do wyboru dwie opcje: „Stadion im. Kaczyńskiego” oraz „Lapy precz od sportu!”. Co pisał wówczas profil powiązany z politykami wówczas Komitetu Truskolaskiego a obecnie Nowoczesnej?

Stadion Imienia Lecha Kaczyńskiego w Białymstoku. Według radnych PiS (na dzisiejszej konferencji) tak może wkrótce nazywać się nasz stadion” – podawał profil Spotted Białystok.

Poniżej zamieszczamy nagranie z całej konferencji prasowej, o której pisał administrator tego fejknewsowego profilu służącego głównie do pomawiania konkurencji politycznej zaplecza PO oraz Nowoczesnej i wcześniej Komitetu Tadeusza Truskolaskiego. Nie ma na nim ani słowa o Lechu Kaczyńskim.

Dezinformacja i propaganda opłacana dodatkowo na sponsorowanych postach Spotted Białystok uskuteczniana jest od kilku lat. Dopiero w dalszej części tego wpisu podano, że w sprawie patrona stadionu mają się odbyć konsultacje społeczne. I natychmiast dodano jeszcze zdanie o tym, że radni przegłosowali bez konsultacji społecznych budowę pomnika Lecha Kaczyńskiego. Pomnika, którego nie ma do chwili obecnej, choć ten temat jak opętany też grzał Spotted Białystok.

Oczywiście jest mydlenie oczu "że to Kibice zgłoszą nazwę" i będą zbierać propozycje od mieszkańców - dokładnie tak jak to było z pomnikiem - mieszkańcy zgłaszali PiS wybrał jedyny słuszny. Do wyborów 30 kilka dni - czym jeszcze nas zaskoczą - zmianą nazwy Miasta? czy największym pomnikiem na świecie? Wszystko przed nami” – pisał administrator Spotted Białystok.

To zdanie o zbliżających się wyborach było i jest kluczowe w całej sprawie, ponieważ profil udający forum dyskusyjne dla mieszkańców, jest zwykłą propagandówką prowadzoną zresztą przez męża jednej z radnych klubu POKO. W tej chwili zaczyna się już kolejna kampania wyborcza i znów z pewnością pojawią się fake newsy rozpowszechniane na sponsorowanych postach. Dlatego przypomnimy jeszcze kilka innych akcji w wykonaniu lokalnej fejkniusiarni, aby białostoczanie wiedzieli, że są manipulowani. Tak jak w sprawie patrona Stadionu Miejskiego, którego mieszkańcy wskazali już prawie rok temu, czyli 42 Pułku Piechoty. I jeszcze chyba tylko prezydent Białegostoku się nie zorientował, bo jako jedną ze swoich, też wskazuje tę propozycję. A mógł posłuchać Spotted Białystok, który dokonał wyboru i nie bawić się w skonsultowane konsultacje, tylko poddać pod głosowanie patrona stadionu w osobie Lecha Kaczyńskiego…

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska)

Stadion Miejski im. Lecha Kaczyńskiego. Spotted Białystok rok temu już wybrał komentarze opinie

 • gość 2019-08-09 14:20:58

  Nie wyrazam zgody na nadanie obiektowi sportowemu imienia zmarlego slabo zasluzonego Prezydent sp>Kaczynskiego !!!! Stadion powinien nosic imie jakiegos sportowca !! zeby nie bylo ze ktos byl stronniczy ze po linii tej czy innej opcji. A jesli jednak .... to moze naprzyklad bardzo przyzwoitego czlowieka, wielkiego patrioty polskiego Wladyslawa Bartoszewskiego .

 • gość 2019-08-09 14:43:44

  Ty gość, a ty czytać umiesz?? Czy tylko pisać?

 • aviatory ze PiS - niezalogowany 2019-08-09 15:44:01

  o chuj tu lata? jedno jest pewne: pierwszy awiator w historii PiS, prof. dr hab. itd itd nie zasługuje na nazwanie czegokolwiek w Białymstoku jego imieniem. I nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości.

 • gość 2019-08-09 15:55:48

  niczym nie zasłużyłsie dla miasta Białystok ,a przecież mamy wiele osób bardziej znanych i dużo wiecej zasłużonych osób dla miasta Białystok aniżeli Kaczyński

 • Gość - niezalogowany 2019-08-09 21:18:09

  Stadion Kaczyńskiego? prezesa?

 • gość 2019-08-10 07:32:47

  Stadion to stadion i nie potrzebuje żadnej głupiej nazwy i żadnych patronów, tak samo skrzyżowania i ronda. Kto to wymyśla i w jakim celu, zawsze mnie zastanawia.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-10 13:42:47

  Tak, tak!

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama