Stadionowa murawa posłuży Wiktorii. Jak bardzo posłuży, to zależy od Was

CZE 17
Stadion Miejski w Białymstoku godz: 11:00

Wiktorię Długołęcką mieliście już okazję poznać. Pisaliśmy o niej na naszych łamach. To dzielna nastolatka, która bardzo chce żyć, choć jej organizm wydaje się być przeciwnego zdania. W tej chwili dziewczynka wymaga dość pilnej wymiany zastawki pnia płucnego z poszerzeniem tętnic płucnych, z jednoczasową wymianą rozrusznika serca. I to dla niej można i warto przyjść w niedzielę na stadion miejski w Białymstoku. W tym samym dniu pożegnać też będzie można murawę.

W najbliższą niedzielę (17 czerwca) na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbędzie się finał „Pożegnania murawy”. Główną atrakcją tego wydarzenia będzie piknik rodzinny dla mieszkańców oraz licytacja certyfikowanych fragmentów murawy. „Pożegnanie murawy” to akcja zaplanowana na cały tydzień. Rozpoczęła się w ubiegłą niedzielę (10 czerwca) dziecięcym turniejem Białystok Trophy, a zakończy piknikiem rodzinnym, który jest jeszcze przed nami. To wydarzenie odbędzie o godz. 11.00 i potrwa do godz.17.00.

Jednak jest to tylko część informacji, ponieważ główną bohaterką, oprócz murawy, będzie nastolatka. To Wiktoria Długołęcka. Od urodzenia walczy o życie. Tak się nieszczęśliwie złożyło, że przez zaniedbania medyczne, dziś dziewczynkę czeka bardzo poważna operacja. Aby mogła się odbyć potrzebne są pieniądze. Klinika w Munster, która podjęła się zabiegu, musi otrzymać w przeliczeniu na złotówki ponad 200 tysięcy złotych. Część z tych pieniędzy udało się już zebrać. W ubiegłym tygodniu odbył się specjalny piknik w Księżynie, na który przyszły tysiące ludzi. W pomoc Wiktorii zaangażowali się artyści, między innymi Zenek Martyniuk, Piotr Karpienia ze swoim zespołem Bohika i wielu innych ludzi dobrej woli.

- Frekwencja podczas festynu przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Ludzie mają otwarte serca i są gotowi nieść pomoc. Było naprawdę bardzo wiele wzruszających momentów. W festyn zaangażowanych było mnóstwo pozytywnych osób. Szczególnie wspierał nas sportowy świat – niskie ukłony w kierunku Jagielloni Białystok i vikingshop.pl – przekazała naszej redakcji Iwona Dzbeńska, osoba wspomagająca mamę Wiktorii w organizacji tego festynu.

Nasza redakcja również włączyła się w pomoc nagłaśniając wydarzenie i zamieszczając historię Wiktorii oraz jej dzielnej mamy (więcej można przeczytać między innymi pod tym linkiem). Walczyć o zdrowie i życie własnego dziecka nie jest łatwo. Przede wszystkim wbrew samej nastolatce działa jej własny organizm, który nie chce zaakceptować żadnych obcych ciał, jakie akurat mogą uratować jej życie. Tak się składa, że Wiktoria zalicza się do tej grupy dzieci, u których organizm odrzuca wszystko, co wszczepione… musi ciągle walczyć, nie dość że ze straszną chorobą, to dodatkowo z własnym organizmem, który zachowuje się tak, jakby nie chciał wyzdrowieć. A ona chce przecież żyć.

Można jej pomóc przychodząc w najbliższą niedzielę, 17 czerwca, na stadion miejski w Białymstoku. Jak wspominaliśmy wyżej odbędzie się wówczas finał akcji „Pożegnanie z murawą”. W związku z tym, że murawa na stadionie wymaga już wymiany po 11 latach, wspólnymi siłami udało się doprowadzić do tego, że przy okazji będzie można pomóc Wiktorii. O godz. 14.00 na płycie głównej stadionu odbędzie się licytacja dziesięciu certyfikowanych fragmentów murawy, którą każdy będzie mógł zabrać do domu. Poza tym będzie można otrzymać mniejsze kawałki murawy za dowolne wpłaty. Uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone właśnie na wsparcie chorej 14-latki – Wiktorii Długołęckiej mającej poważną wadę serca.

- Ja przepraszam za porównanie, ale z tą murawą to jest trochę jak z serduszkiem Wiktorii. Pięknie wygląda, a serduszko niezdrowe. Tak samo z murawą, pięknie wygląda, ale tam w środku jest dużo różnego rodzaju składników, przekroczonych norm substancji, których nie powinno tam być – powiedział prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski.

Licytować murawę zapewne przyjdzie sporo osób. To kawał historii białostockiego futbolu. Dość wspomnieć, że na niej Jagiellonia Białystok wywalczyła dwukrotnie tytuł wicemistrza Polski oraz puchar Polski. Choć, jak przekonywał prezes spółki Stadion Miejski, będzie mnóstwo atrakcji, poza licytacją murawy. Podczas pikniku na mieszkańców i wszystkich, którzy tego dnia przyjadą by wesprzeć Wiktorię, czekać będzie wiele atrakcji: dmuchane miasteczko, paintball laserowy, malowanie twarzy, pokazy taneczne i sportowe, rekreacyjne treningi piłki nożnej i wiele innych.

- Myślę, że hojnie przyjdą mieszkańcy Białegostoku na ten piknik, hojnie wesprą tę inicjatywę. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci już sto lat istnieje, pomagało zawsze dla dzieci. Temu służy, temu celowi jest stworzone to Towarzystwo, dlatego cieszę się i mam nadzieję, że wszyscy przyjdą, hojnie pomogą, jak ostatnio przy szkole – powiedział z kolei Mirosław Adam Guzewicz, dyrektor szkoły podstawowej w Księżynie oraz działacz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

- Czuję się dobrze, jestem szczęśliwa, że ludzie chcą mi pomóc i pieniążki będą zbierane. Bo dzięki temu będę mogła chodzić do szkoły i spotykać się ze znajomymi częściej niż w obecnej chwili. Jestem bardzo wdzięczna i dziękuję – powiedziała Wiktoria Długołęcka.

Podczas ostatniego pikniku w przy szkole, o którym wspominał dyrektor Guzewicz, udało się zebrać prawie 60 tysięcy złotych. To jednak nie wystarczy, aby Wiktoria mogła pojechać na operację. W tym przypadku czas płynie nieubłaganie, ponieważ dziewczynka musi zostać poddana zabiegowi jeszcze w lipcu tego roku. Zostało niewiele czasu na zebranie całej kwoty. Kto może niech przyjedzie w niedzielę na stadion miejski. Albo w po niedzieli, na miejskie lodowisko.

- Najbliższa niedziela to jeszcze nie koniec zbiórek. Już w sobotę 23 czerwca odbędzie się w Białymstoku pierwsza edycja projektu "Wschodni Front Noc Vikingów”. Świetna gratka dla wielbicieli sztuk walki, podczas której wystąpią uznani zawodnicy z kraju i z Białegostoku. Organizatorzy gali zaproponowali wsparcie serduszka Wiktorii za co serdecznie dziękujemy i już dziś zapraszamy na 23 czerwca na lodowisko, start o 19.00 – przekazała naszej redakcji Iwna Dzbeńska.

Tym, którzy z różnych powodów nie będą mogli uczestniczyć w zapowiadanych wydarzeniach, podajemy inną formę pomocy. Wiktorii Długołęckiej można udzielić wsparcia wpłacając na konto fundacji, która opiekuje się dziewczynką.

FUNDACJA DZIECIOM ’’ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ’’ UL. ŁOMIAŃSKA 5, 01-685 WARSZAWA TYTUŁEM: 21787 DŁUGOŁĘCKA WIKTORIA – DAROWIZNA NA POMOC I OCHRONĘ ZDROWIA NUMERY KONT: PLN: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 USD: PL90 2490 0005 0000 4530 9858 4994 EUR: PL82 2490 0005 0000 4600 7337 4309.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: RoobiShot i BI-Foto)

Stadionowa murawa posłuży Wiktorii. Jak bardzo posłuży, to zależy od Was komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama