Stawiamy Franka na nogi – Koncert charytatywny

PAŹ 23
Galeria Atrium Biała, ul. Cz. Miłosza 2 godz: 15:00

Aniołowie w Białymstoku nie mają wolnego. Właśnie potrzebni są do kolejnej akcji, w której tym razem będą pomagać w postawieniu Franka na nogi. Aniołem może być dosłownie każdy, bo tu liczy się każdy grosz, każda złotówka, jaka pomoże sfinansować specjalistyczną operację, której termin został ustalony za nieco ponad trzy tygodnie.

Historia dzielnego chłopca naznaczonego piętnem choroby i uniemożliwiająca postawienie mu choćby jednego kroku, wzrusza ludzkie serca. Mały chłopiec imieniem Franek to bohaterski wojownik, który nie poddaje się chorobie od samego początku. Ale teraz potrzebuje wsparcia wielu życzliwych dusz. Chłopiec był w zasadzie pozostawiony bez nadziei lekarzy na dalsze życie oraz funkcjonowanie, ale udowodnił wszystkim, że chęć życia ma większą moc sprawczą niż ludzkie wyroki słowne.

- Franek miał nie chodzić, nie mówić, nie oddychać samodzielnie. Właściwie, Franciszek miał nie żyć. Kiedy przyszedł na świat nie mogłam go zobaczyć, znieczulenie odebrało mi świadomość i możliwość przywitania mojego małego szczęścia… Przez jakiś czas obawiałam się bólu po porodzie. Szybko okazało się, że to nic w porównaniu do tego, co mnie czeka. Wybudziłam się i usłyszałam najgorsze słowa w moim życiu. Poinformowano mnie, że stan Frania jest ciężki, wręcz krytyczny, w skali Apgar dostał 0 punktów. Długa reanimacja, ratowanie życia, a potem tygodnie oczekiwania. Mogło się wydarzyć wszystko, lekarze nie chcieli nam robić zbędnych nadziei. A ja jako jedyna się jej trzymałam – opowiada mama Franka.

W tej chwili Franek rozwija się prawidłowo pod względem intelektualnym, jednakże potrzebuje wsparcia w zakresie rozwoju motorycznego. Marzy o tym by móc samodzielnie chodzić, biegać i kopać piłkę. Z tej okazji, 23 października (środa) w Galerii Atrium Biała zorganizowany będzie koncert charytatywny pod nazwą „Stawiamy Franka na nogi”. Rozpoczęcie wydarzenia zaplanowane jest na godzinę 15:00. Choć to wcale nie jedyne wydarzenie, które tego dnia odbędzie się specjalnie dla Franka.

Każda osoba, która może podzielić się darem serca, powinna wiedzieć, że w tej sprawie ważne są fundusze. Bo jedyną nadzieją Franka na samodzielne chodzenie jest kosztowna operacja, ustalona na 14 listopada 2019 r. Łączny jej koszt to aż 350 000zł. W programie wydarzenia przewidziane są koncerty, licytacje od 1zł oraz wszelkie inne atrakcje. Szczegóły znajdują się pod tym linkiem: https://www.facebook.com/events/397139830956916/?active_tab=about.

- Po wielu latach oczekiwania pojawiła się niepowtarzalna szansa na ratunek dla naszego synka. Franek po konsultacji dostał kwalifikację do operacji nóżek. To jedyna możliwość ratunku dla Franka. Na to, że będzie mógł wstać i pójść, biegać z dziećmi na placach zabaw. To dla niego dopełnienie walki, którą toczy od urodzenia. Niestety, koszt operacji to suma, której nie jesteśmy w stanie zdobyć. Termin zabiegu został wyznaczony na połowę listopada. Do tego czasu musimy zebrać ogromną kwotę! Nie mamy czasu. Nie możemy tego przełożyć! Nie możemy skazać naszego synka na wózek inwalidzki! Mamy szansę, jednak bez Twojej pomocy nie możemy nawet o tym marzyć. Franio może chodzić na własnych nóżkach. Możesz przyczynić się do spełnienia jego największego marzenia – apeluje mama Franka.

Organizacją pomocy, jak na akcje wymagające interwencji sił wyższych, zajęli się rzecz jasna Aniołowie z Fundacji Podlascy Aniołowie. Apelujemy do ludzi o dobrych sercach i możliwościach, aby wsparli ją osobiście w dniu 23 października w Galerii Atrium Biała lub poprzez portal Się Pomaga, na którym także trwa zbiórka funduszy na operację. Tu zamieszczamy link: https://www.siepomaga.pl/en/franek-gogol

(Karol Kundzicz i Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: zrzut ekranu z youtube.com)

Stawiamy Franka na nogi – Koncert charytatywny komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama