Wiadomości, Straż graniczna Białymstoku nową stację obsługi pojazdów milionów - zdjęcie, fotografia

W Podlaskim Oddziale Straży Granicznej w Białymstoku odbyła się uroczystość oddania nowo wybudowanej stacji obsługi pojazdów. Inwestycja sfinansowana została ze środków ustawy "Program Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020".

Funkcjonariuszom i pracownikom straży granicznej uroczyście przekazano do użytku nowy budynek stacji obsługi pojazdów mieszczący się na terenie komendy oddziału w Białymstoku. Nowa stacja obsługi pojazdów odpowiada najnowszym standardom i w znacznym stopniu usprawni wykonywanie zadań związanych z ochroną granicy państwowej. W ramach projektu powstał między innymi budynek stacji obsługi pojazdów z częścią administracyjną, plac postojowy na pojazdy osobowe i ciężarowe utwardzony kostką betonową, a także oświetlenie i ogrodzenie kompleksu wraz z monitoringiem.

Zebranym i wszystkim, którzy zaangażowani byli w przebieg inwestycji, podziękował komendant POSG gen. bryg. SG Grzegorz Biziuk. Po poświęceniu budynku przez kapelanów Podlaskiego Oddziału SG uroczystego otwarcia obiektu dokonał sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński. Następnie uczestnicy uroczystości mogli obejrzeć cały obiekt i pomieszczenia nowej stacji między innymi halę warsztatową czy halę diagnostyczną.

Nowa stacja wyposażona w nowoczesne i precyzyjne urządzenia będzie wykorzystywana do obsługi i konserwacji pojazdów służbowych. Obecnie Podlaski Oddział SG dysponuje niemal 390 pojazdami.

Budowę stacji rozpoczęto w czerwcu 2018 roku. Koszt budowy obiektu wyniósł 13 mln zł.

(PW / Foto: POSG)

Straż graniczna ma w Białymstoku nową stację obsługi pojazdów. Za 13 milionów komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama