Wiadomości, Straż Leśna Straż Miejska wspólnie czystości lasów - zdjęcie, fotografia

Skoro apele i działania edukacyjne nie pomagają w walce z zanieczyszczaniem lasów, trzeba podjąć bardziej radykalne środki. Dlatego Straż Leśna z Nadleśnictwa Dojlidy oraz Straż Miejska z Białegostoku podały sobie ręce, aby skuteczniej walczyć ze szkodnikami ekologicznymi, którzy ze znanych sobie powodów wciąż wywożą śmieci do lasu zamiast wrzucić je do kubła.

Mimo uregulowań prawnych, śmieci w lesie to wciąż aktualny temat. Wciąż nie brakuje takich ludzi, którzy nie bacząc na konsekwencje, z bezmyślnością bądź z przyzwyczajenia, nadal wyrzucają worki ze śmieciami do lasu. Stąd też decyzja dwóch straży – leśnej i miejskiej, aby skuteczniej walczyć o wspólną, zieloną, ale przede wszystkim czystą przestrzeń.

To już kolejne, wspólne działania funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Straży Leśnej Nadleśnictwa Dojlidy. Tym razem potrwają aż do poniedziałku (02 września). Przedsięwzięcie prowadzone jest systematycznie w miejscach, w których stwierdzono największe problemy z zaśmieceniem, zagrożeniem wystąpienia pożaru czy też bezprawnym wjazdem do lasu.

- Celem akcji jest wspólna kontrola powierzchni leśnych na terenie miasta Białystok pod kątem ujawnienia miejsc zaśmieconych, w szczególności lustracji lasów podmiejskich, parkingów leśnych, ścieżek edukacyjnych oraz wykrywania sprawców zaśmiecenia – przekazała Marta Rybnik, referat d.s. Profilaktyki i Komunikacji Społecznej Straży Miejskiej w Białymstoku.

Sprawca złapany na gorącym uczynku, może zostać ukarany mandatem karnym do 500 zł. W niektórych przypadkach przeciwko takiej osobie kierowany jest wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego i kara może wówczas wynieść nawet 5000 zł.

Apelujemy o rozwagę. Nie wyrzucajmy śmieci do lasu! Dbajmy o czystość i szanujmy las.

Natomiast już od dziś do jutra (21.08- 22.08) strażnicy miejscy wraz z funkcjonariuszem policji oraz pracownikiem Zarządu Dróg Miejskich Urzędu Miejskiego w Białymstoku będą prowadzić kontrolę w rejonach palcówek oświatowych. Celem akcji jest przede wszystkim zwiększenie poczucia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej oraz przeciwdziałanie zagrożeniom komunikacyjnym w okolicach placówek oświatowych.

Jak przekazali miejscy mundurowi, przedmiotem kontroli będą w szczególności braki w infrastrukturze, czytelność znaków poziomych i pionowych oraz stan sygnalizatorów w obrębie skrzyżowań.

(Źródło i foto: SM/ oprac. Cezarion)

Straż Leśna i Straż Miejska wspólnie dla czystości lasów komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama