Straż Miejska wraz z uczniami będzie rozdawała elementy odblaskowe

Wiadomości, Straż Miejska uczniami będzie rozdawała elementy odblaskowe - zdjęcie, fotografia
PAŹ 24
Białystok godz: 11:00

Jesień to pora roku, kiedy szybko robi się ciemno, a częste opady deszczu pogarszają widoczność. Z tego względu rośnie zagrożenie niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych. Dlatego też organizujemy akcję propagującą noszenia elementów odblaskowych.

Jutro, czyli w czwartek, 24 października, strażnicy z Referatu ds. Profilaktyki i Komunikacji Społecznej, przy współpracy z Biurem Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Białymstoku oraz uczniami Szkoły Podstawowej Nr 37 i ich opiekunami, rozdawać będą elementy odblaskowe mieszkańcom osiedla Dziesięciny. Mieszkańcy, dowiedzą się przy tym, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Musimy pamiętać, że dzięki stosowaniu odblasków, widoczność pieszego na drodze po zmroku, rośnie. Przy słabej widoczności i bez posiadania elementów odblaskowych pieszy jest widoczny na drodze w światłach mijania samochodu z odległości zaledwie około 30 metrów. Przy prędkości 90 km/h, kierowca pokonuje 25 metrów na sekundę i może nie mieć możliwości reakcji widząc pojawiającego się pieszego. Za to jeśli pieszy wyposażony jest w element odblaskowy, kierowca spostrzeże go już z odległości 150 metrów. Taka odległość daje kierowcy szansę na reakcję.

- Chcemy zachęcić jak największą liczbę pieszych do korzystania z odblasków, nie tylko po zapadnięciu zmroku i poza obszarem zabudowanym (gdzie warunkują to przepisy), ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg – mówi Joanna Szerenos-Pawilcz, rzecznik prasowa Straży Miejskiej w Białymstoku.

Jeśli jesteśmy widoczni na drodze, to jesteśmy też bardziej bezpieczni. Taki mały element odblaskowy może okazać się bezcenny i uchronić nas przed wypadkiem.

Akcja rozpocznie się 24.10.2019 roku, o godz. 11.00, przy Szkole Podstawowej Nr 37, ul. Jaworowa 8. Nasza redakcja zaprasza do przyłączenia się i propagowania wspólnej akcji Straży Miejskiej oraz najmłodszych z białostockich szkół.

(Źródło: SM/ oprac. Cezarion/ Foto: podlaska.policja.gov.pl)

Reklama

Straż Miejska wraz z uczniami będzie rozdawała elementy odblaskowe komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama