11°C bezchmurnie

Strefa kibica jednak się buduje. Będziemy śledzić mecze pod Dramatycznym

Fani piłki nożnej ucieszą się z pewnością z tej wiadomości. Od wtorku pod Teatrem Dramatycznym powstaje powoli pewna konstrukcja. Już za chwilę ta konstrukcja nabierze kształtów strefy kibica. Mistrzostwa Świata czas zacząć.

Zastępca prezydenta odpowiedzialny za sport przespał kolejną ważną imprezę. Z punktu widzenia liczby oraz zainteresowania kibiców – z pewnością najważniejszą w swojej pracy na tym stanowisku. Mistrzostwa Świata zdarzają się bowiem co cztery lata i jest to największa impreza sportowa na świecie angażująca fanów jednej dyscypliny sportu. Tych w Polsce mamy najwięcej. I tych również w Białymstoku także jest najwięcej. Mimo takich oczywistych oczywistości, o strefie kibica nie było komu pomyśleć. Nikomu, poza mediami i fanami futbolu.

Urząd miejski nie prowadzi spraw związanych z powstaniem w Białymstoku tzw. stref kibica, ponieważ miejskie tereny, które mogłyby być wykorzystane na utworzenie strefy kibica w czasie trwania Mistrzostw Świata Rosja 2018 są już zarezerwowane (różne imprezy, ogródki itp.)” – powiedziała Anna Kowalska z biura prasowego prezydenta Białegostoku portalowi białystokonline.

Chwilę później pojawiło się bardzo wiele negatywnych komentarzy. Kibice nie szczędzili słów krytyki wobec takiego podejścia. Tym bardziej, że to już kolejny raz mają do czynienia z kompletną amatorszczyzną urzędniczą w dziedzinie sportu. Zaledwie kilka miesięcy temu okazało się, że Białystok nie aplikował o bycie miastem gospodarzem na mistrzostwach świata w 2019 roku drużyn młodzieżowych, które odbywają się w Polsce. Bo czekał, aż Polski Związek Piłki Nożnej łaskawie zwróci się do Białegostoku z prośbą o rozegranie choćby jednego meczu lub rozpocznie otwarty nabór miast gospodarzy, kiedy inne miasta walkę o mecze miały już dawno stoczone i do PZPN-u zawiezione były komplety dokumentów. Pismo z magistratu prezydent wysłał dopiero, kiedy prezes PZPN – Zbigniew Boniek – podał już wszystkie miasta, w których odbędą się mecze.

Z tego względu magistrat nieco się zreflektował i rozpoczął poszukiwania chętnych do zorganizowania strefy kibica. Najwyraźniej znalazł i się porozumiał, bo strefa właśnie powstaje. Będzie zlokalizowana pod Teatrem Dramatycznym. W miniony wtorek rozstawiano konstrukcje, więc z pewnością uda się dokończyć prace zanim sędzia rzuci monetą przed pierwszym meczem.

Można się spodziewać, że tłumy ściągną pod Dramatyczny w najbliższy wtorek, 19 czerwca. Wówczas polska drużyna narodowa rozegra swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata przeciwko Senegalowi. Początek meczu jest o godzinie 17.00, więc mundialowe emocje większość kibiców wyrazi już po pracy. I z pewnością w powstającej właśnie strefie kibica.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)


Strefa kibica jednak się buduje. Będziemy śledzić mecze pod Dramatycznym komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl