16°C rozproszone chmury

Strongman Marek Czajkowski srebrnym medalistą

Sport, Strongman Marek Czajkowski srebrnym medalistą - zdjęcie, fotografia

Ma 25 lat i pochodzi z Kapic Starych pod Tykocinem, studiuje także na Politechnice Białostockiej. Marek Czajkowski, bo o nim mowa, zdobył niedawno srebrny medal na Mistrzostwach Polski Strongman do 105 kilogramów.

Zawody odbyły się 10 czerwca w Kietrzu, w województwie opolskim. Strongman Marek Czajkowski wypadł na nich tak dobrze, że nie tylko zdobył srebrny medal w kategorii do 105 kilogramów, ale jeszcze dostał się do naszej kadry narodowej. Młody sportowiec cieszy się niezmiernie z tego sukcesu, bo ciężko na niego pracował.

- W lipcu będę reprezentować Polskę na European's Strongest Man, natomiast w grudniu na World Strongest Man do 105 kg – powiedział nasz srebrny medalista.

Rywalizacja podczas Mistrzostw Polski Strongman u90 i u105 Kietrz była zacięta i stosunkowo trudna. Między innymi trzeba było przenieść ważący 350 kilogramów motocykl, jak też załadować kulę o masie 140 kilogramów. Student z Politechniki Białostockiej wypadł dobrze we wszystkich konkurencjach. Teraz przed nim nowe przygotowania do kolejnych zmagań.

(Cezarion/ Foto: Facebook)

Strongman Marek Czajkowski srebrnym medalistą komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl