10°C rozproszone chmury

Strzelnica też może być najlepszym projektem obywatelskim w Polsce

Kilka dni temu informowaliśmy, że białostocki Akcent ZOO bierze udział w konkursie na najlepszy projekt z budżetu obywatelskiego. Ale nie jest to jedyny projekt z naszego miasta, który ubiega się o ten tytuł. Szansę ma także strzelnica, na którą głos oddało najwięcej mieszkańców Białegostoku. Teraz można ponownie pomóc pomysłodawcom strzelnicy.

Sporą batalię z urzędnikami musieli stoczyć pomysłodawcy zbudowania strzelnicy w Białymstoku. I to jeszcze zanim doszło do głosowania. Tak się złożyło, że członkowie Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego 2017 odrzucili pierwotnie projekt, bo jego wartość przekroczyła dopuszczalną kwotę ustaloną uchwałą Rady Miasta. Zdaniem ZMK urealnienie kosztów spowodowałoby, że budżet mógłby wzrosnąć do 1,575 mln złotych. Pomysłodawcy twierdzili, że to niemożliwe, prosili o wpisanie strzelnicy na listę projektów budżetu obywatelskiego. Ale finalnie i tak nie było innej możliwości, jak tylko podjąć bój o projekt i poddanie go głosowaniu.

Ostatecznie udało się projekt obronić i przekazać go do decyzji mieszkańców Białegostoku. Ci natomiast w głosowaniu uznali, że to najlepsza inicjatywa, ponieważ to właśnie na strzelnicę, która ma powstać na Węglowej, oddano ponad 4 tys. głosów. Najwięcej spośród wszystkich zgłoszonych projektów. Teraz ten projekt ma szansę na zdobycie tytułu najlepszej inicjatywy obywatelskiej w Polsce.

PortalSamorzadowy.pl oraz Fundacja Napraw Sobie Miasto organizują właśnie konkurs na najlepsze projekty zgłoszone lub zrealizowane w Polsce w ramach samorządowych budżetów obywatelskich. I to w tym plebiscycie białostocka strzelnica została wytypowana do głosowania – tym razem krajowego. Każdy kto chce wesprzeć tę inicjatywę, powinien jak najszybciej skierować myszkę lub kursor na ten adres internetowy i zagłosować: http://www.portalsamorzadowy.pl/serwis/mieszkam-tu-2017/nominacje/bialystok-buduje-strzelnice,91419.html.

Obywatele, którzy wyszli z pomysłem budowy strzelnicy w Białymstoku, to młodzież z Fundacji Podlaski Instytut Rzeczypospolitej Suwerennej. W ramach Budżetu Obywatelskiego młodzi aktywiści z Instytutu postanowili w piwnicy XII magazynu na Węglowej zbudować strzelnicę sportową. Wskazali, że w mieście jest za mało takich obiektów, zaś ludzie mający na co dzień kontakt z bronią wyjeżdżają do Łomży, aby tam poćwiczyć strzelanie. Ale to w Białymstoku jeszcze w tym roku powinna się zacząć budowa tego obiektu.

Zanim to nastąpi zachęcamy do wsparcia w głosowaniu białostockiej strzelnicy. Konkurencja jest spora, choć naszym zdaniem, mniej interesująca. Ostatnio wiele się w naszym kraju mówi o dostępie do broni, więc tym bardziej kiedy stanie się to możliwe, Białystok będzie miał do treningów i ćwiczeń gotowy obiekt. Głosować można TUTAJ do dnia 28 kwietnia 2017 roku.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: zrzut ekranu z youtube.com)

Strzelnica też może być najlepszym projektem obywatelskim w Polsce komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się