Studenci zapraszają na darmowy spektakl

Kultura, Studenci zapraszają darmowy spektakl - zdjęcie, fotografia
LIS 05
Aula wydziału przy ulicy Świerkowej 20 w Białymstoku godz: 19:00

Studenckie koło teatralne StuKoT, działające przy Wydziale Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku, zaprasza na spektakl pt. "Smaki Podlasia". Widowisko będzie można obejrzeć dwukrotnie: 5 oraz 19 listopada w auli wydziału przy ulicy Świerkowej 20 w Białymstoku, o godz. 19.00.

Jak mówią twórcy spektaklu, „Smaki Podlasia” to powrót do wielokulturowych korzeni naszego regionu.

Przypomnimy najczęstsze motywy pieśni i przyśpiewek ludowych: zaloty, umizgi i zawody miłosne. Pokażemy obrzędy związane z nocą świętojańską, widzowie dowiedzą się kogo omamiły "jasieńkoweocka", a której pannie "za starego każą iść". Poznają miłosne rozterki naszych bohaterów, zarówno tych rozpaczliwie poszukujących miłości, jak i szczęśliwie zakochanych. Jednym słowem: doświadczą wielu wzruszeń - opisuje Tomasz Krynicki, prezes koła teatralnego i jeden z twórców widowiska. - Spektakl pokaże też różnice obyczajowe między dawnym Podlasiem, gdzie zgoda rodziców była niezbędnym warunkiem zawarcia małżeństwa, a dzisiejszym swobodnym doborem partnerów.

Co ciekawe, przedstawienie zaplanowane na 19 listopada dedykowane będzie szczególnie zagranicznym studentom, którzy przyjechali do Białegostoku w ramach programu Erasmus+, zarówno na UwB, jak i na Politechnikę Białostocką. Autorzy przygotowali program w języku angielskim, zawierający tłumaczenie opisu tekstów piosenek wykonywanych podczas przedstawienia. Widzowie będą go mogli otrzymać bezpośrednio przed spektaklem.

Wstęp na oba widowiska jest bezpłatny.

Studenckie Koło Teatralne StuKoT działa na Uniwersytecie w Białymstoku od 2006 roku. Jego opiekunem artystycznym jest mgr Mariola Wojtkiewicz z Zakładu Edukacji Artystycznej UwB. Premiera "Smaków Podlasia" odbyła się w maju bieżącego roku.

(PW / Foto: Mateusz Wojciula)

Studenci zapraszają na darmowy spektakl komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama