Wiadomości, Studniówki Miejskiej będzie Będą specjalne lekcje wychowawcze - zdjęcie, fotografia

W czwartek, 17 stycznia 2019 roku, miała odbyć się Studniówka Miejska. Miała, ale się nie odbędzie. Wiadomo już, że po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, zamiast zabaw na Rynku Kościuszki, młodzież weźmie udział w specjalnych lekcjach wychowawczych.

Studniówka Miejska to tradycyjna impreza białostockich maturzystów. Odbywała się zawsze w styczniu na Rynku Kościuszki. Była to świetna forma edukacji historycznej i przy okazji zabawy w związku z rozładowaniem stresu przed czekającym maturzystów egzaminem dojrzałości. W tym roku miała odbyć się po raz jedenasty, ale już wiadomo że Studniówki Miejskiej w tym roku nie będzie.

W #Białystok nie będzie zaplanowanej na czwartek studniówki miejskiej - w zamian, jeszcze przed feriami w białostockich szkołach odbędą się specjalne lekcje wychowawcze, dotyczące tego jak przeciwdziałać i reagować na mowę nienawiści i hejt w przestrzeni publicznej. @SutrykJacek” – przekazał za pośrednictwem twittera zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Podobne lekcje wychowawcze będą organizowane jeszcze w innych miastach Polski. Z ogólnych informacji wynika, że w szkołach odbędą się pogadanki z uczniami, podczas których będą oni uwrażliwiani na reagowanie na mowę nienawiści oraz na słowa, którymi można ranić głęboko psychikę.

Sam pomysł przeprowadzenia takich lekcji w szkołach jest różnie oceniany przez społeczność internetową. Jedni pomysł chwalą, inni wprost przeciwnie. Ci drudzy uważają, że dorośli sami nie dorośli do przeprowadzenia takich lekcji i to im w pierwszej kolejności przyda się lekcja wychowawcza prowadzona przez dzieci.

Wszystko super, tylko wkradł tu się jeden mały błąd. To nie dorośli powinni prowadzić lekcję dla dzieci tylko odwrotnie. Jeszcze lepiej by było, gdyby w rolę nauczycieli wcieliły się sześciolatki i opowiedziały dorosłym, jakie słowa ich bolą” – skomentował jeden z internautów pod wpisem Rafała Rudnickiego na twitterze.

Jako pierwszy z pomysłem zorganizowania lekcji wychowawczych poświęconych przeciwdziałaniu mowie nienawiści wystąpiło Miasto Wrocław. Takie lekcje zapowiedział prezydent Wrocławia – Jacek Sutryk. Za nim w ślady poszedł właśnie Białystok i następnie Warszawa.

Jednak nie wszystkim rodzicom ten pomysł przypadł do gustu. Nie wszyscy rodzice zgadzają się na przeprowadzanie takich lekcji i proszą, aby kuratorium zainteresowało się poruszaną tam tematyką oraz edukatorami, którzy będą pracowali z młodzieżą na lekcjach wychowawczych poświęconych mowie nienawiści. Niektórzy z rodziców obawiają się, że takie lekcje będą indoktrynacją młodzieży w sprawach, o których rodzice nie chcą ich edukować.

Jeszcze nie wiadomo czy Podlaski Kurator Oświaty zajmie się sprawdzeniem jak będą wyglądały lekcje wychowawcze w białostockich szkołach, ale wiadomo, że Studniówki Miejskiej w tym roku na Rynku Kościuszki nie będzie. Młodzież, choć z pewnością bardzo na to wydarzenie czekała, zrozumie jednak, że czas żałoby po śmierci prezydenta Gdańska, to nie jest dobry czas na urządzanie tańców w centrum miasta.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Studniówki Miejskiej nie będzie. Będą specjalne lekcje wychowawcze komentarze opinie

  • gość 2019-01-17 17:44:29

    "Niektórzy z rodziców obawiają się, że takie lekcje będą indoktrynacją młodzieży w sprawach, o których rodzice nie chcą ich edukować." - czyli niech się stukną w głowę ci rodzice. Rodzice powinni edukować o wszystkim a nie wycinać dzieciakom część świata. Mądry rodzic umie rozmawiać z dzieckiem o wszystkim.

  • gość 2019-01-17 17:45:26

    "Niektórzy z rodziców obawiają się, że takie lekcje będą indoktrynacją młodzieży w sprawach, o których rodzice nie chcą ich edukować." - czyli niech się stukną w głowę ci rodzice. Rodzice powinni edukować o wszystkim a nie wycinać dzieciakom część świata. Mądry rodzic umie rozmawiać z dzieckiem o wszystkim.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama