Motoryzacja, Stworzyli bezpieczny samochód Hyundai Ioniq bardzo dobrym wynikiem testach zderzeniowych - zdjęcie, fotografia

Wszystkie z trzech modeli Ioniq ze zelektryfikowanymi układami napędowymi należą do najbezpieczniejszych pojazdów w swojej klasie. Nagrodzone zostały najlepszą oceną za ochronę dorosłych, dzieci i pieszych, a także za dostępne w standardzie oraz opcjonalne systemy bezpieczeństwa. Producent podkreśla, że pakiet aktywnych funkcji bezpieczeństwa SmartSense™ jest standardem, a klienci mogą rozszerzyć go o kolejne opcje.

Wersje Ioniq Hybrid, Plug-in i Electric nowego modelu Ioniq utrzymały maksymalną ocenę pięciu gwiazdek od niezależnej organizacji Euro NCAP za bezpieczeństwo podczas zderzenia.

Sprawdź ofertę autoryzowanego salonu dealerskiego marki Hyundai w Białymstoku: www.nordauto.hyundai.pl

Nowy Ioniq wyznacza standardy we wszystkich kryteriach oceny Euro NCAP dla ochrony dorosłych oraz dzieci, pieszych czy wspierających systemów bezpieczeństwa - i to nie tylko w swojej klasie, ale także w porównaniu z pojazdami z wyższych segmentów.

Pięciogwiazdkowa ocena Euro NCAP pokazuje, że nasza strategia oferowania systemów bezpieczeństwa w niższych segmentach, również w połączeniu z alternatywnymi napędami, jest słuszna. Nowy Hyundai Ioniq to bardzo nowoczesna koncepcja pojazdu, który ma wszystko, czego potrzebuje klient - powiedział Andreas-Christoph Hofmann, wiceprezes ds. marketingu Hyundai Motor Europe.

Pasywne bezpieczeństwo nowego modelu Ioniq zapewnia jego lekkie, jednakże sztywne podwozie i nadwozie. Stopy stali o wysokiej wytrzymałości zapewniają optymalną absorpcję energii przy zderzeniu - te innowacyjne stopy stali stanowią 53 procent ogólnej struktury modelu Ioniq. W razie wypadku pasażerów będzie chronić siedem poduszek bezpieczeństwa, w tym kolanowa poduszka bezpieczeństwa dla kierowcy.

Jednak przede wszystkim, aby zapobiec wypadkom, nowy Ioniq jest wyposażony w systemy bezpieczeństwa SmartSense, w tym technologie aktywnie przewidujące potencjalne niebezpieczeństwa. Asystent zapobiegania zderzeniu czołowemu (FCA), który ostrzega kierowcę w sytuacjach awaryjnych i automatycznie hamuje, wchodzi w skład wyposażenia standardowego. System włącza się, gdy przed pojazdem pojawi się inny pojazd, pieszy lub, co jest nowością w modelu Ioniq, rowerzysta.

Standardowe wyposażenie obejmuje również asystenta utrzymania pasa ruchu (LKA), który chroni przed przypadkowym przekroczeniem wyznaczonych linii pasa ruchu. Inne systemy bezpieczeństwa, takie jak system monitorowania martwego pola (BCW) oraz ostrzeganie o ruchu poprzecznym podczas cofania (RCTA), są dostępne jako wyposażenie opcjonalne.

Więcej informacji o samochodach marki Hyundai można uzyskać w salonie dealerskim Hyundai Białystok, prowadzonym przez firmę Nord Auto, znajdującym się przy alei Jana Pawła II 85. Kontakt: www.nordauto.hyundai.pl

(PW / Artykuł partnerski / Foto: Hyundai)

Stworzyli bezpieczny samochód. Nowy Hyundai Ioniq z bardzo dobrym wynikiem w testach zderzeniowych komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama