Wiadomości, Stypendystka Fulbrighta Uniwersytecie Białymstoku - zdjęcie, fotografia

Natalia Ochman, Amerykanka polskiego pochodzenia, spędzi dwa semestry na Uniwersytecie w Białymstoku jako stypendystka programu Fulbright ETA (English Teaching Assistant). Będzie prowadzić zajęcia dla doktorantów i pracowników UwB (przede wszystkim dotyczące pisania i nauczania w języku angielskim), ale też wspierać kadrę w przygotowywaniu anglojęzycznych tekstów.

Natalia Ochman ukończyła bioinżynierię na Univeristy of Maryland. Ma doświadczenie zawodowe, działała też intensywnie w wolontariacie. W programie Fulbright English Teaching Assistant bierze udział po raz pierwszy. Jak mówi, stypendia Fulbrihghta są bardzo prestiżowe, ale przyznaje, że przyjazd do Białegostoku to dla niej także przygoda.

Lubię podróżować po świecie, lubię spotykać innych ludzi, poznawać nowe dla mnie rzeczy. Zdecydowałam się więc aplikować o stypendium, ponieważ uczenie ludzi angielskiego w innych rejonach świata to wspaniałe doświadczenie. Natomiast Polskę wskazałam, bo tu mam korzenie i chciałabym je zbadać, a wcześniej nie miałam takiej okazji. Będę mogła przez najbliższe miesiące być w kraju, z którego pochodzi moja rodzina - tłumaczy.

Stypendystów programu Fulbright ETA największa podlaska uczelni gości od roku akademickiego 2015/2016. Do tej pory było ich w sumie pięcioro.

Natalię Ochman goszczą dwa wydziały: biologii oraz chemii i to właśnie w tych jednostkach stypendystka zrealizuje większość swoich zajęć.

(PW / Foto: UwB)

Reklama

Stypendystka Fulbrighta na Uniwersytecie w Białymstoku komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama