Felietony, Subiektywne wieści gminne - zdjęcie, fotografia

Hej, to znowu my. Redakcja Subiektywnych Wieści Gminnych: zmęczeni upałem i przymusową abstynencją (zaprzyjaźniony bimbrownik przenosi działalność w głębszą puszczę od czasu, gdy policjanci zaczęli bawić się w partyzantów i wizytować wszystkie gęstsze krzaki) opisujemy co widzimy. W tej sytuacji nie dajemy żadnych gwarancji zbieżności z rzeczywistością

Droga przez Klepacze
Do miejsc, gdzie jest "gorzej, żeby było lepiej dołączyła Klepacka. Pą Prezydę w twórczym szale zamykania dróg z powodu ich ulepszania postanowił całkowicie odciąć od świata MOPR położony na Barszczańskiej. Po urokach podróży po bezdrożach budowy Trasy Jego Nieomylności dołączyły okolice tej trasy między Starosielcami a Zielonymi Wzgórzami. Jakby kto miał pomysł przedostania się tamtędy to już ostatni dzwonek. Potem będą same okopy, wykopy i dziury. Jak zatem dostać się w tamte strony? Przez centrum świata czyli Klepacze. To piękna okolica - gdyby nie stodoła, byłaby stolica. 

Kamery w Starosielcach
A propos Starosielc: z inicjatywy obywateli pojawią się tam kamery monitoringu. Kamery zostaną umieszczone na Nowosielckiej i Niewodnickiej i będą rejestrowaly niezadowolonych z objazdów z przyczyn podanych powyżej. Bo wśród przestępstw, które tropi Straż Miejska jest też zbrodnia obrazy majestetu Pą Prezydę z jego kwalifikowaną wersją: zbrodnią niezachwycania się Pą Prezydę i Synem Jego. 

Oktawa i sedes
Minęła Oktawa Kultur. To taki fajny czas, kiedy po Rynku Kościuszki i okolicach śmigają ludzie w fajnych strojach, którzy tam śpiewają i tańcują po zagranicznemu. Byłoby jeszcze fajniej, gdyby wśród zebranych nie pojawiał się równie często Pą Prezydę i jego wierny zastępca ErEr zwany Uchodźcą z PiS-u. Ta para otwiera ostatnio wszystko co się da i jest wszędzie gdzie się coś dzieje. Schizuje nas to do tego stopnia, że przestaliśmy otwierać toaletę i zaglądać do sedesu. 

Bus pasy jak akwedukty
Otwarto ulicę Sitarską. I to jest hit! Po 10 latach zapowiadania, planowania i bleblania Pą Prezydę wreszcie dotrzymał słowa. Niestety - jak to On - zrobił to po swojemu czyli wymalował bus pasy na przedłużeniu Sitarskiej (obecnie Sopoćki) będącej kolejną białostocką przeprawą przez tory. Następnie wysłał tam linię 25 (to taki autobus co jedzie przez całe miasto z Zielonych Wzgórz i poza godzinami szczytu pojawia się raz na godzinę), żeby było uzasadnienie. W ratuszu powiadają, że miłość Pą Prezydę do bus pasów osiągnęła taki poziom, że na Krywlanach też mają powstać. Bo Pą Prezydę nie wyobraża sobie ulicy bez bus pasów bo to takie metropolitalne. Gdybyśmy żyli w czasach Rzymian budowałby pewnie akwedukty. Tak samo potrzebne jak bus pasy. 

Rocznica Pą Prezydę
Uczczono rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Tym razem obyło się bez skandalu. Pą Prezydę wcześniej czujnie rozdzielił widzów sektorami i tym razem miejsce sprzed roku zajmowane przez siebie i syna (czyli koło śmietnika) przeznaczył wrogom politycznym. Ponieważ idą wybory to tym razem zaprosił jedynego żyjącego powstańca na uroczystości, ale ten po ubiegłym roku miał Pą Prezydę tam gdzie słońce nie dochodzi. I przyszedł z narodowcami. Nie wiemy czemu jest to wina PiS-u, ale Pą Prezydę wyjaśni nam to na specjalnej konferencji prasowej. 

Pędzle w dłoń! I nie wypuszczać
Pą Prezydę, jego zastępcy i Jego Syn remontowali schronisko dla bezdomnych. I za to Pą Prezydę chwała i brawa. Bez ironi - szacuneczek. Nie wiemy tylko czemu po jednym dniu poprzestał tego zajęcia, bo zostało jeszcze sporo prac do wykonania. Białystok tego dnia miał się szczególnie dobrze, kiedy On wraz z ekipą zajął się pędzlem, a mający oko nad miastem wice Zbyszek z PO butlą pełną kreatywnośći. Gorąco zachęcamy do stałej zmiany zajęcia. 

Zbójeckie prawo z lotniskiem
Ogłoszono wyniki przetargów na lotnisko w Suwałkach. Będzie takie samo jak białostockie, ale z infrastrukturą techniczną. Różnica jest taka, że kosztuje prawie o połowę mniej niż to w Białymstoku, nie jest budowane na terenie lasu, który trzeba wycinać i dodatkowo jeszcze dołożył się do niego prywatny biznes. W Białymstoku prywatny biznes będzie latał z lotniska, które powstało za nasze pieniądze i to jest słuszne i sprawiedliwe. Biznes ma pieniądze dla siebie i dla swoich. A swoi mają pieniądze, żeby biznes mógł latać. Nie ma co się oburzać - takie jest zbójeckie prawo. 

Adam Remy
 

Reklama

Subiektywne wieści gminne komentarze opinie

  • gość 2018-08-04 20:59:00

    Najbliższy lans Pą P-ę we wtorek po 16 na Depowej czyli kolejne zamknięcie by potem otworzyć z działkowcami w tle. Zapowiada się kontra, zapraszam jako działkowiec.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama