Felietony, Subiektywne wieści gminne - zdjęcie, fotografia

Środowy wieczór to czas mrocznych plotek i powtarzania pogłosek. Zapraszamy do czytania...

Wyborczy megalomani
Kampania wyborcza się wreszcie oficjalnie rozpoczęła! Ruszyły konie po betonie i lansować zaczęli się Ci co zawsze tylko bardziej. Tadeusz Truskolaski zaprasza na różne miejskie imprezy, choć organizowane są za nasze (Pani i Pana) pieniądze. Nie ważne na co zaprasza (to mniejszymi literami), ale ważne że PĄ PREZYDĘ zaprasza z nazwiska i imienia. Pą Prezydę pozazdrościłą Siła Spokoju PeŁo czyli Maciej Zaduma Żywno. Refleksyjny marszałek od kultury zaprosił podlasian na plenerowy festiwal "Bartowie Niepodległej", który - wnimanije, wnimanije - finansowany jest "ze środków pozyskanych przez Wicemarszałka Macieja Żywno i odbywa się z jego osobistej inicjatywy"! Taki hicior był stronie naszej ukochanej Opery. Potem kabaret wywęszyli internauci i przekaziory, które zrobiły polewkę z Refleksyjnego Macieja. Zadumany Marszał z PeŁo (jedynka na sejmikowej liście) przyciskany przez media wydusił, że ten koncert to nie jest jednak "za żywnowe pieniędzory", ale z publicznej kasy. A zasługą Siły Spokoju jest to, że przekonał tych farmerów od Zielonej Koniczyny, żeby sypnęli coś na kulturę inną niż potupajki w OSP, chór z koła gospodyń wiejskich i rozwój kultury bimbrownictwa leśnego... Marszał po internetowym hejcie zwiesił nos na kwintę, Opera zmieniła nazwę, a zamiast lansu wyszła żenuła. Panie Macieju - niech się Pan nie martwi: Pą Prezydę robi to co Pan od lat, ale ma twardszą skórę i mniej wrażliwe sumienie. Przyzwyczai się Pan jeszcze do lansu za nasze...

Pitbul, ratlerek i chihuachua
Trwa walka buldogów pod dywanem czyli koalicja znkoautowanych (dla niekumatych Koalicja Obywatelska zwana w skrócie K.O - z angielska knockdown) ustala listy. W Sejmiku sprawy są ciągle w ustalaniu, ale nie przeszkadza to Siłe Przewodniej Znokautowanych czyli Jego Najwyższości Robertowi Hrabiemu Tyszkiewiczowi poinformować kto będzie miał jedynki i gdzie. Za nadzwyczajną wierność jedynką w powiatach podbiałostockich dostał Refleksyjny Maciej Zaduma Ż. A w Białymstoku inny wierny pretorianin: Zbigniew Kac(yk) Nikitorowicz. W mieście trwa jeszcze walka o miejsca biorące: swoje atuty rzucają Nowocześni i Komitet Wielbicieli Truskawy. Zdaniem wtajemniczonych walka ta to jednak bój ratlerta (Nowośmieszna), Chihuahua (Truskawkowi) z pitbulem (Platfusiarnia). Dużo jazgotu, szczekania, ale jedno kłapnięcie dużej szczęki i tak skończy wszelką dyskusję. I nawet Mops Tadeusz nic tu nie poradzi, choć stroi groźne miny. 

Eurowpierdol i od początku
"Jagiellonia nasza kochana" wzięła udział w tradycyjnym eurowpierdolu. Tak od wielu lat nazywają się występu polskich klubów piłkarskich w europejskich pucharach. Jaga najpierw zagrała szalenie radosny futbol nad brzegami Atlantyka remisując 4:4 z Rio Ave. Z belgijskim Genkiem walczyła długo i zawzięcie odpadając jako ostatni polski klub. Wcześniej w czapę wziął Lech (odpadł z Holendrami) i Legia (poległa z mistrzem Luksemburga). Następnego dnia po eurowpierdolu wymienione trzy drużyny rozpoczęły operację w polskiej lidze zwana: walczymy o puchary.

Ojciec i Syn
Ciągnąc temat Jagiellonii: Pą Prezydę przypomniał sobie, że szwagier jest prezesem Jagiellonii. I raczył był własną osobą zaszczycić otwarcie nowej siedziby klubu na Jurowieckiej 21. Obok apolitycznego Pą Prezydę dreptał politycznie Nowośmieszny Syn Jego Umiłowany Krzyś. Nie wiemy czy ma to związek z wyborami, ale w tym samym czasie na ekrany wszedł film pt. "Krzysiu, gdzie jesteś", gdzie obok tytułowego Krzysia główną rolę gra Miś o Bardzo Małym Rozumku. Nie zdziwimy się, gdyby w przedwyborczym szale pojawiło się na nim Wiadomy Ojciec z Wiadomym Synem. 

Tęczowi tajniacy
Tajniacy Partii Razem postanowili zorganizować w Białymstoku Paradę Równości czyli Tęczowy Marsz. Miały w nim iść mniejszości seksualne narzucając większości obrazy swego ekshibicjonizmu. Czyli - tak jak to było w Poznaniu i Warszawie - święcąc gołymi czterema literami. Poza tym tajniacy chcieli od Pą Prezydę telefonu zaufania, hosteli i wsparcia dla miłujących inaczej. Pą Prezydę wykazał rewolucyjną czujność i poradził, żeby skorzystali z ogólnie dostępnych schronisk i telefonów. Następnego dnia po tej straszliwej szykanie aktywiści dopytujący o tęczowy Białystok na spontanie zostali jedynkami do Sejmiku Partii Razem. Taki przypadek. 

Rekonstrukcja i marzenia
Odbyła się inscenizacja w centrum miasta czyli rekonstrukcja Bitwy Białostockiej, gdzie legioniści Piłsudskiego zlali bolszewików. Na imprezę zapraszał awyborczo apolitycznie Apą Aprezydę Atadeusz Atruskolaski. Obejrzeliśmy i nabraliśmy apetytu na kolejną bitwę: z jednej strony żółto-czerwoni kibice w koszulkach i szalikach, a po drugiej melepeta ErEr z internetowymi trollami. Aż się uśmiechnęliśmy do marzeń i widoków: To dopiero byłby wpierdol!

Kampania podziemna
Jacek Żalek - ukrywający się kandydat PiS-u na Pą Prezydę - ma niebawem ruszyć energicznie z kampanią. Podobno szykuje takie petardy, że nawet te z rekonstrukcji wysiadają. Znokautowani i Truskawkowi czekają na to w napięciu. Zielone Koniczyny nie zgłosiły jeszcze nikogo na Pą Prezydę i czekają w napięciu na oferty. A mniejszy z Tadeuszów z nazwiskiem z początku alfabetu założył komitet wyborczy swego imienia na kocu podczas śniadania. Wspierać go ma Kukiz'15 i inne żywioły. Zapowiada się barwna jesień. 

Otwarcia niedokończenia
Kampania to czas cudów a zatem otwierają się drogi i szlaki w mieście. Niedokończona Ciołkowskiego otwarła się dla kierowców, a nad niedokończoną Trasą Niepodległości otworzył się równie niedokończony tunel na Wrocławskiej. Na wszystkich nie ma jeszcze twarzy Słońca Białegostoku i wiernych sług jego, ale to tylko kwestia czasu. Dlaczego otwierane są niedokończone drogi? Albowiem jest realna groźba, że ich nie otwarcie byłoby skończeniem kadencji Sami Wiecie Kogo. A to niedopuszczalne przecież!

Adam Remy

Reklama

Subiektywne wieści gminne komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama