11°C bezchmurnie

Sukces w relacjach międzyludzkich tkwi w komunikacji

Kiedy: 2018-06-16 , godzina: 09:00 | Gdzie: Euroregionalne Centrum Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, ul. Adama Mickiewicza 2

Wiadomości, Sukces relacjach międzyludzkich komunikacji - zdjęcie, fotografia

Na co dzień nie zastanawiamy się, w jaki sposób komunikujemy się między sobą. Wydaje się nam, że jest to sprawa oczywista. Każdy z nas codziennie porozumiewa się z wieloma ludźmi. Jesteśmy przekonani, że wszystko co mówimy, dociera do naszego rozmówcy i jest rozumiane tak, jak sobie tego życzymy. Rozmowy z innymi wydają się nam czymś oczywistym. Dopiero, gdy pojawiają się trudności, konflikty, zastanawiamy się, co takiego się dzieje, że jesteśmy niewłaściwie rozumiani. I wtedy okazuje się, że porozumiewanie się z drugim człowiekiem jest trudną i żmudną sztuką!

Żubr – Konferencja Efektywnej Komunikacji to wydarzenie którego organizatorem jest Niezależne Zrzeszenie Studentów w Białymstoku. Będzie to spotkanie poświęcone umiejętnościom związanym z komunikacją. Komunikacja jest fundamentem wszystkich relacji międzyludzkich. Twój sukces zależy od tego, w jaki sposób potrafisz się porozumiewać z innymi. W Konferencji Efektywnej Komunikacji uczestniczyć może każdy, kto chce się rozwijać i doskonalić swoje kompetencje miękkie oraz wznieść swoje umiejętności w dziedzinie komunikacji na wyższy poziom.

W sztuce porozumiewania się dużą rolę odgrywa umiejętność słuchania. Słuchając uważnie, dajemy w pełni wypowiedzieć się rozmówcy, co sprawia, że lepiej możemy go poznać i zrozumieć. Parafraza to podstawowa metoda aktywnego słuchania. Polega ona na powtórzeniu własnymi słowami najistotniejszych treści wypowiedzi partnera z jednoczesnym sprawdzeniem, czy dobrze zrozumieliśmy intencje i treść jego wypowiedzi. Stosowanie parafrazy gwarantuje koncentrację uwagi na wypowiedzi partnera i sygnalizuje gotowość do współpracy. Parafraza zaczyna się najczęściej zwrotami typu: „Czy dobrze rozumiem, że...”, „Z tego co mówisz, zrozumiałem, że...”, „O ile cię dobrze zrozumiałem, sądzisz, że…” i podobnymi, wyrażającymi nasze zainteresowanie sformułowaniami.

Czasami zdarza się, że rozmówca zalewa nas wieloma chaotycznymi wypowiedziami. W takich sytuacjach, by nie zgubić wątku rozmowy, warto prosić o powrót do tematu oraz systematycznie stosować parafrazę, pomocne mogą okazać się też otwarte pytania.

Przyjdź na Konferencję Efektywnej Komunikacji ŻUBR i naucz się jak używać najlepszych narzędzi w kontaktach z innymi ludźmi! Czeka Cię tam cały dzień szkoleń, warsztatów i wykładów – to jedyne takie wydarzenie w Białymstoku! Prelegenci których będziemy mieli przyjemność posłuchać to niesamowici mówcy oraz trenerzy rozwoju osobistego którzy zdobywali swoje kompetencje w tej dziedzinie i doskonalili je w praktyce od wielu lat. Nie są to teoretycy, którzy swą wiedzę czerpią z książek, ale mistrzowie w swych dziedzinach. Czy nie chciałbyś uczyć się od najlepszych? Więcej informacji odnośnie wydarzenia pod tym linkiem: https://www.facebook.com/events/441767492950298/permalink/451243855335995/

(16 czerwca 2018 r., sobota, godz. 9.00, Euroregionalne Centrum Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, ul. Adama Mickiewicza 2d. Bilety do nabycia: http://www.konferencjazubr.pl/)

(BL)


Sukces w relacjach międzyludzkich tkwi w komunikacji komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl