Motoryzacja, Supersamochód kupienia Białymstoku - zdjęcie, fotografia

Firma Auto Fus Group, prowadząca w Białymstoku autoryzowany salon dealerski m.in. marki BMW, poinformowała, że pod koniec 2020 roku zadebiutuje nowy model supersamochodu McLarena z serii Ultimate. Dlaczego o tym piszemy? Bo przedstawiciele spółki wielokrotnie podkreślali, również w rozmowach z naszą redakcją, że to co można kupić w jej warszawskich salonach, to i dostępne będzie w Białymstoku. A to oznacza, że zamożni Podlasianie, zainteresowani nabyciem takich aut, jak Rolls-Royce czy McLaren wcale nie muszą kierować się do stolicy. Formalności czy nawet jazdę testową można załatwić na miejscu.

McLaren Automotive zaprezentował pierwsze wizualizacje roadstera, który do sprzedaży trafi za ponad rok. Twórcy modelu obiecują niesamowite wrażenia z jazdy, ale poczuć je będą mogli nieliczni, bowiem powstanie ściśle limitowana liczba egzemplarzy - 399. Czy któryś z nich trafi na Podlasie? Tego dziś nie wiemy, ale w końcu mieszkają tu biznesmeni, którzy nie kryją swojej miłości do motoryzacji i których stać by było na taki nabytek.

Warszawski salon McLarena jest drugim w Europie centralnej i wschodniej.

Auto Fus Group jest znane ze swojego pierwszorzędnego portfolio marek. Jesteśmy niezwykle szczęśliwi mogąc oferować klientom salonu produkty i usługi McLaren Automotive. Lokalizacja salonu pozwala współdziałać z klientami lokalnie i z krajów ościennych. Jestem przekonany, że teraz znacznie częściej będziemy spotykać na drogach regionu ultralekkie samochody McLarena - mówił niedawno Piotr Fus, współwłaściciel Auto Fus Group.

Firma weszła na białostocki rynek w ubiegłym roku, kupując biznes oraz nieruchomości od Auto-Breczko. Właściciele Auto Fus Group w Białymstoku wprowadzili swój model zarządzania. Zmienili strukturę organizacyjną, inaczej ustalili cele i zadania. Zależało im jednak, by większość pracowników pozostała. Jak podkreślali, ludzie są dla nich bardzo ważni. Białostocka ekspansja była kolejnym krokiem rozwijającego się biznesu. Tutejszy salon oferuje samochody marek BMW i Jeep, ale jeżeli Podlasianin zażyczy sobie McLarena czy Rolls-Royce'a, zostanie obsłużony - na życzenie - na miejscu. W lipcu 2018 współwłaściciel firmy Tomasz Fus zapewnił nas, że wszystko co dostępne w Auto Fus Group w Warszawie, również będzie w Białymstoku. Jeśli jeszcze nie dziś, to na życzenie klienta - "jutro". Stąd też i piszemy o zapowiadanym debiucie wspomnianego roadstera.

Całkowicie nowy supersamochód McLarena z serii Ultimate, którego celem jest dostarczenie pełnej, niczym nieskrępowanej radości z jazdy z niebem nad głową - zapowiedź tej premiery przekazał klientom szef firmy McLaren Automotive Mike Flewitt na briefingu podczas wydarzenia w Pebble Beach.

Ten jeszcze nienazwany model - dwuosobowy roadster z otwartym kokpitem - będzie najnowszym w ofercie najwyższej serii supersamochodów Ultimate McLarena, do której należą także modele P1TM, Senna oraz Speedtail.

Ściśle limitowany do 399 egzemplarzy roadster będzie się różnił zarówno od McLarena Senny - będącego najszybszym dopuszczonym do jazdy po drogach samochodem torowym, jak również od modelu Speedtail, charakteryzującego się niezwykłą aerodynamiką - zapewniając esencję przyjemności z jazdy po drogach z bezprecedensowym odczuciem połączenia kierowcy z otoczeniem.

Klasyczne proporcje roadstera, eleganckie, płynne linie nadwozia, nienarzucające się, podnoszone do góry drzwi - te wszystkie cechy odzwierciedlają jeden cel tego ekscytującego samochodu stworzonego z miłości do prowadzenia.

Chociaż nowy model został zaprojektowany bardziej z myślą o drodze niż o torze, to zgodnie z filozofią marki został skonstruowany w dużej mierze z włókna węglowego, stając się najlżejszym samochodem wyprodukowanym przez McLaren Automotive. Model będzie zasilany silnikiem V8 z dwiema turbinami, takim samym jak w McLarenie Senna, co zapewni zapierające w piersiach osiągi.

W McLaren Automotive stale przesuwamy granice, by dać kierowcom jak najczystszą, w pełni angażującą zmysły jazdę tak samo na drodze, jak i na torze. Nasze dwa obecne modele z serii Ultimate - Senna oraz Speedtail - oferują unikalne, ale też odmienne doświadczenia. Teraz najnowszy model Ultimate Series, roadster z otwartym kokpitem, przeniesie skoncentrowaną na prowadzeniu przyjemność z jazdy na nowy poziom - powiedział Mike Flewitt, CEO McLaren Automotive.

Koszt zapowiadanego na koniec 2020 nowego modelu z serii Ultimate będzie się mieścił pomiędzy ceną McLarena Senny (750 tys. funtów) a Speedtaia (2,1 mln funtów). Jest to zatem propozycja dla wyjątkowo zamożnych koneserów motoryzacyjnych, ale na pewno w zasięgu niektórych mieszkańców naszego województwa. Z tym że w tym przypadku szykuje się zakupowy wyścig nie tylko wśród Europejczyków.

(Piotr Walczak / Foto: McLaren)

Supersamochód do kupienia w Białymstoku? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama