Suwałki mają tanie usługi komunalne dla swoich mieszkańców

Wiadomości, Suwałki mają tanie usługi komunalne swoich mieszkańców - zdjęcie, fotografia

Miasto Suwałki, drugi rok z rzędu, wypada bardzo dobrze w rankingu pn. „Wydatki mieszkańców na usługi komunalne w miastach powiatowych”. Ranking, który wskazuje gdzie mieszkańcy płacą najmniej za usługi komunalne, po raz drugi opracowała firma Curulis. Suwałki wśród 339 sklasyfikowanych miast zajęły 28 pozycję, a wśród 51 miast z ludnością pomiędzy 50, a 100 tysięcy mieszkańców wysoką 5 lokatę. Przeciętna suwalska rodzina wydaje na usługi komunalne w naszym mieście 2 221,53 zł rocznie. W najtańszych Kozienicach 1386,52 zł.

Jak podają autorzy opracowania – 2019 rok w całej Polsce przyniósł wzrost opłat za wodę, odprowadzanie ścieków i odbiór odpadów komunalnych. Takie podwyżki dotknęły również mieszkańców Suwałk. Mimo to nasze miasto może poszczycić się pierwszym miejscem w zestawieniu dotyczącym taniości odbioru odpadów komunalnych. Na drugim miejscu jest Białystok, a na trzecim Łomża. Całe zestawienie liczy sobie 339 pozycji. Najdrożej za odpady płacą mieszkańcy Otwocka.

Zgodnie z wynikami, zaprezentowanymi w rankingu, mieszkańcy województwa podlaskiego mogą cieszyć się najniższymi opłatami w całym kraju. Średnio rocznie płacimy 2609 zł. Najdrożej jest w Śląskiem, gdzie mieszkańcy w ciągu roku na usługi komunalne przeznaczają 3556,44 zł.

(Źródło: UM w Suwałkach/ oprac. Kalina/ Foto: Flickr.com/ Dāvis Kļaviņš)

Suwałki mają tanie usługi komunalne dla swoich mieszkańców komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama