Wiadomości, Świadczenia Białymstoku otrzyma prawie dzieci - zdjęcie, fotografia

Od 1 lipca można składać wnioski na świadczenia 500 plus. Pomocą państwa objęte będą wszystkie dzieci w wieku do 18 roku życia. Prawo i Sprawiedliwość przypomina mieszkańcom o składaniu wniosków, które będą przyjmowane w uproszczonej formie. W samym Białymstoku 500 plus zostanie wypłacone na prawie 41 tys. dzieci.

Program 500+ na każde dziecko do 18 roku życia będzie wypłacane bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę czy stan cywilny rodziców. Świadczenie otrzymają także rodzice i opiekunowie samotnie wychowujący dzieci, niezależnie od kwoty świadczeń alimentacyjnych. Dzięki tej zmianie finansowe wsparcie trafi w sumie do ok. 6,8 mln dzieci w całej Polsce, z czego w Województwie Podlaskim z tej formy wsparcia skorzystać może ponad 200 tys. dzieci, a w samym Białymstoku blisko 41 tys. dzieci przy planowanym wsparciu na kwotę ponad 245 mln zł.

- Przede wszystkim był to program i jest to program likwidujący nierówności społeczne wśród polskich rodzin. Ale społeczeństwo polskie ma to do siebie, że bardzo dużo wydaje. My jesteśmy, z punktu widzenia koniunktury, bardzo dobrymi obywatelami uzyskującymi dochody. Jeśli te dochody uzyskujemy, bardzo szybko je wydajemy. Nasza skłonność do konsumpcji jest wysoka. Według moich prywatnych badań, skłonność do konsumpcji jest wyższa niż 75 procentowa – wyjaśniał poseł PiS Henryk Wnorowski.

Słowa te padły w kontekście pojawiających się pytań, czy i jak świadczenie 500 plus wpływa na polską gospodarkę. Ponadto poseł zapewnił, że pieniądze w budżecie państwa na ten cel zostały już zabezpieczone i nie powinno być żadnych powodów do zmartwień, że ktoś ich nie otrzyma. W całym kraju pomocą w tym zakresie zostanie objętych ponad 4 miliony rodzin.

Jak wskazuje już praktyka wynikająca z działania programu w węższym zakresie, Polacy korzystają ze świadczeń na rzeczy potrzebne. I jak wyjaśniają politycy Prawa i Sprawiedliwości, wiele rodzin będzie mogło spełnić swoje najważniejsze potrzeby takie jak np. zakupy odzieży w ciągu roku, zakupy biletów do kina dla całej rodziny czy wspólny wyjazd na wakacje. Dla wielu polskich rodzin są to sprawy potrzebne i zasadnicze, o które, jak powiedzieli przedstawiciele PiS, powinni zadbać jako parlamentarzyści czy samorządowcy.

- Świadczenie 500 plus jest bardzo ważne i my jako radni, jako białostoczanie cieszymy się, że te pieniądze trafią do kieszeni naszych mieszkańców. I za te pieniądze będzie można zrobić jakieś większe zakupy, a na pewno poprawią one sytuację finansową białostoczan – powiedział szef klubu radnych PiS w Radzie Miasta, radny Henryk Dębowski.

- Po naszym województwie będzie jeździł mobilny punkt informacyjny. Będzie to wóz ze stoiskiem, z logo „Rodzina 500 plus”, z podlaskiego urzędu wojewódzkiego, który będzie można spotkać w każdą niedzielę na największych imprezach w województwie – przekazał radny PiS Jacek Chańko.

Wnioski na świadczenie 500 plus można składać drogą elektroniczną od 1 lipca 2019 r., zaś wnioski papierowe będą przyjmowane od 1 sierpnia 2019 r.:

- drogą elektroniczną (na stronie banku lub przez portal [email protected]);

- drogą tradycyjną (np. podczas wizyty w urzędzie lub drogą pocztową).

Przypominamy w tym miejscu, że składając wniosek w okresie od 1 lipca 2019 r. do 30 września 2019 r., wypłaty będą realizowane na nowych zasadach wraz z wyrównaniem od 1 lipca 2019 r.

Szczegółowych informacji na temat nowych zasad Programu 500 plus można zasięgnąć w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Białymstoku przy ul. Klepackiej 18 w Dziale Świadczeń Rodzinnych i pod numerem tel. (085) 748-98-59 oraz adresem e-mail: [email protected].

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Świadczenia 500 plus w Białymstoku otrzyma prawie 41 tys. dzieci komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama